Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2020, 14:15

autor: AlexB

Mod Natural Landscapes upiększa teren w grze Fallout 4

Kilka dni temu światło dzienne ujrzała nowa wersja modyfikacji Natural Landscapes do gry Fallout 4. Wyraźnie zwiększa ona jakość tekstur terenu w produkcji firmy Bethesda. Mod występuje w dwóch wersjach rozdzielczości – 2K i 4K.

W SKRÓCIE
  1. Zadebiutowała nowa wersja modyfikacji Natural Landscapes do gry Fallout 4.
  2. Upiększa ona teren w produkcji firmy Bethesda.
  3. W sieci są dostępne jej dwie wersje – 2K oraz 4K. Ta druga wymaga nieco mocniejszego sprzętu.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy Wam o premierze modyfikacji Tamrielic Textures 1 – Landscapes, wyraźnie upiększającej grę The Elder Scrolls V: Skyrim. Piąta odsłona kultowego cyklu RPG-ów nie jest jednak jedyną produkcją firmy Bethesda, której scena modderska działa bardzo prężnie. Mnóstwo fanowskich projektów powstaje również do Fallouta 4. Ostatnio zadebiutowała nowa wersja jednego z nich - Natural Landscapes. Możecie ją ściągnąć ze strony Nexus Mods, klikając na poniższy link.

  1. Natural Landscapes dla Fallouta 4

Aby zainstalować mod, należy wkleić jego zawartość do folderu Data Fallouta 4, a następnie aktywować go w managerze.

Mod Natural Landscapes upiększa teren w grze Fallout 4 - ilustracja #1
Dzięki modyfikacji Natural Landscapes okolice Bostonu wypiękniały.

Za stworzeniem modyfikacji Natural Landscapes stoi osoba ukrywająca się pod pseudonimem Spiffyskytrooper. Jak sama nazwa projektu wskazuje, jego głównym zadaniem jest upiększenie terenu w Falloucie 4 oraz dodatkach DLC. Autor osiągnął to poprzez podmianę lub zwiększenie rozdzielczości tekstur ziemi, dróg czy skał (choć poprawa wyglądu tych ostatnich jest opcjonalna). Dołożył on wszelkich starań, by przy upiększaniu tytułu zachować jego oryginalny styl i klimat, zatem jeśli szukacie jakiegoś moda zmieniającego świat Fallouta 4 zupełnie nie do poznania, możecie się Natural Landscapes nieco rozczarować.

Według słów twórcy, w opublikowanej niedawno wersji Natural Landscapes znalazło się najwięcej nowości jak do tej pory. Modyfikacja występuje w dwóch wersjach – 2K i 4K. Ta pierwsza nie powinna specjalnie wpływać na działanie Fallouta 4. Do tej drugiej natomiast wymagany jest nieco mocniejszy sprzęt.

Przypominamy, że Fallout 4 zadebiutował w listopadzie 2015 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Choć tytuł ten wzbudził mnóstwo kontrowersji wśród fanów kultowego postapokaliptycznego cyklu, zyskał on wielu fanów. Według danych serwisu Steam Charts, w ostatnich 30 dniach za pośrednictwem Steama jednocześnie bawiło się w nim średnio przeszło 13 tysięcy osób. Mnogość fanowskich modyfikacji urozmaicających rozgrywkę bez wątpienia wpływa na taki stan rzeczy.

  1. Oficjalna strona cyklu Fallout
  2. Recenzja gry Fallout 4 – czas apokalipsy
  3. Fallout 4 – poradnik do gry
  4. Fallout 4 – kompendium wiedzy