Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2020, 14:10

autor: AlexB

Nowe tekstury 4K upiększają świat Skyrima - zobacz moda

Niedawno w sieci udostępniona została paczka tekstur Tamrielic Textures 1 – Landscapes, mająca za zadanie znacznie upiększyć The Elder Scrolls V: Skyrim zarówno w wersji standardowej z dodatkami, jak i Special Edition. Jest to pierwsza część większego projektu.

W SKRÓCIE
  1. Modder o pseudonimie ciathyza opublikował modyfikację Tamrielic Textures 1 – Landscapes do The Elder Scrolls V: Skyrim.
  2. Jest to część większego projektu, który docelowo ma zmienić wszystkie tekstury w produkcji firmy Bethesda.

Ostatnio sporo pisaliśmy o fanowskich upiększeniach Wiedźmina 3. Choć w sieci nie brakuje przygotowanych przez moderów opcji poprawy strony wizualnej produkcji studia CD Projekt RED, to nie mogą się one równać z ilością nieoficjalnych projektów mających na celu ulepszenie grafiki w The Elder Scrolls V: Skyrim. Przez przeszło osiem lat od premiery dzieła firmy Bethesda pojawiło się ich kilka tysięcy o różnej skali i wciąż nie przestają powstawać nowe. Ostatnio w sieci zadebiutował kolejny, zatytułowany Tamrielic Textures 1 – Landscapes. Odpowiedzialny za tę modyfikację ciathyza przygotował jej wersję zarówno do zwykłego Skyrima z dodatkami, jak i Special Edition. Możecie je ściągnąć wchodząc na poniższe strony.

  1. Tamrielic Textures 1 – Landscapes dla The Elder Scrolls V: Skyrim
  2. Tamrielic Textures 1 – Landscapes dla The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
  3. Tamrielic Textures 1 – Landscape dla The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition na Xboksa One
Takie widoki zachęcają do kolejnej przygody. - Nowe tekstury 4K upiększają świat Skyrima - zobacz moda - wiadomość - 2020-03-09
Takie widoki zachęcają do kolejnej przygody.

Tamrielic Textures 1 – Landscapes stanowi pierwszą część większego projektu, który docelowo ma zmienić wszystkie tekstury w The Elder Scrolls V: Skyrim. Opublikowana w minionym tygodniu paczka obejmuje ziemię, skały, góry, a także ścieżki i drogi. Ulepszone wersje terenu występują w trzech wariantach rozdzielczości – 1K, 2K oraz 4K. W przypadku dwóch ostatnich zalecane jest posiadanie 6 GB lub więcej pamięci na karcie grafiki.

Swoje spojrzenie na Tamrielic Textures 1 – Landscapes w wersji dla zwykłego Skyrima z dodatkami przygotował youtuber o pseudonimie hodilton, o którym wcześniej pisaliśmy w kontekście jego prezentacji Minecrafta z fotorealistycznymi teksturami i ray tracingiem. Nagrany przez niego film możecie obejrzeć poniżej. Miejcie jednak na uwadze fakt, że można na nim zobaczyć nie tylko paczkę tekstur stworzonej przez ciathyzę. Jeśli chcecie osiągnąć podobny efekt, co na tym materiale, listę użytych modyfikacji znajdziecie w jego opisie na YouTube.

W kolejnych paczkach wchodzących w skład Tamrielic Textures mają pojawić się ulepszone tekstury lochów, wiosek, miast i jaskiń. Postępy prac możecie zobaczyć na tej stronie. Z kolei jeśli podoba Wam się praca wykonywana ciathyzę, możecie go wesprzeć finansowo w serwisie Patreon.

Przypominamy, że pierwsze wydanie The Elder Scrolls V: Skyrim zadebiutowało na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 w listopadzie 2011 roku. Tytuł do dziś cieszy się sporą popularnością, między innymi dzięki prężnie działającej scenie moderskiej. Fanowskie projekty obejmują nie tylko stronę wizualną, ale również inne aspekty zabawy – począwszy od świeżych elementów gameplayu, a na nowych misjach i lokacjach skończywszy. O tym bogactwie możecie przekonać się sami, wchodząc chociażby na stronę Nexus Mods.

  1. Oficjalna strona internetowa serii The Elder Scrolls
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach