Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2020, 12:45

autor: AlexB

The Witcher 3 HD Reworked - wersja 11.0 moda graficznego z datą premiery

12 marca zadebiutuje wersja 11.0 modyfikacji The Witcher 3 HD Reworked, która poprawia modele i tekstury w popularnym RPG-u akcji od studia CD Projekt RED. To wydanie skupi się przede wszystkim na odświeżeniu Toussaint, lecz wyraźnych zmian doczekają się też inne regiony.

W SKRÓCIE
  1. Wersja 11.0 modyfikacji The Witcher 3 HD Reworked ukaże się 12 marca.
  2. Będzie się ona skupiała przede wszystkim na Toussaint, lecz odświeżenia doczekają się również inne krainy.
  3. Mod wymaga minimum 3 GB VRAM. Zalecane są 4 GB.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o przeszło 20 modach graficznych, którymi upiększyli swoją kopię Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu przedstawiciele kanału Candyland. Jednym z nich był The Witcher 3 HD Reworked w wersji 10.0. Jednak już niedługo ta edycja fanowskiego projektu będzie przestarzała. Jak bowiem ogłosił jego twórca, Halk Hogan PL, 12 marca zadebiutuje The Witcher 3 HD Reworked 11.0. Będzie można ją ściągnąć ze strony Nexus Mods. Link znajdziecie poniżej.

  1. The Witcher 3 HD Reworked na stronie Nexus Mods
Z modyfikacją HD Reworked Wiedźmin 3 może znowu zachwycić. - The Witcher 3 HD Reworked - wersja 11.0 moda graficznego z datą premiery - wiadomość - 2020-02-25
Z modyfikacją HD Reworked Wiedźmin 3 może znowu zachwycić.

Wersja 11.0 modyfikacji The Witcher 3 HD Reworked skupi się przede wszystkim na poprawie tekstur i modeli w Toussaint, czyli krainy obecnej w dodatku Krew i wino. Nie oznacza to jednak, że inne regiony nie doczekają się wyraźnych ulepszeń wizualnych. Możecie spodziewać się ładniej wyglądających budynków, skał, wody, roślin, postaci niezależnych, zwierząt, a także fragmentów ziemi. Osoby obawiające się zbyt drastycznych zmian uspokajamy – wizja artystyczna CD Projekt RED pozostanie nienaruszona. Możecie się o tym przekonać oglądając poniższy materiał filmowy i szereg innych znajdujących się na youtubowym kanale Halka Hogana.

Wszystko to może wyglądać bardzo kusząco, lecz pozostaje pytanie, jak dobrego sprzętu wymaga The Witcher 3 HD Reworked? Według Halka Hogana, by cieszyć się z jego modyfikacji, trzeba mieć kartę grafiki z minimum 3 GB VRAM. Rekomendowane są 4 GB.

Twórca zapewnia, że zaprojektował swoje dzieło w taki sposób, by nie zwiększało ponad miarę ilości wykorzystywanej pamięci i nie wpływało specjalnie na wydajność produkcji studia CD Projekt RED z 2015 roku. Maksymalny spadek liczby FPS na kartach grafiki słabszych od Geforce'a GTX 970 bądź AMD Radeon R9 290X szacuje się na od 0 do 5 klatek. Co więcej, w niektórych przypadkach Wiedźmin 3 z modem HD Reworked może działać nawet lepiej niż oryginał.

Pierwsza wersja modyfikacji HD Reworked ukazała się przeszło 4 lata temu. - The Witcher 3 HD Reworked - wersja 11.0 moda graficznego z datą premiery - wiadomość - 2020-02-25
Pierwsza wersja modyfikacji HD Reworked ukazała się przeszło 4 lata temu.

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon jest obecny na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One od maja 2015 roku. Co prawda tytuł nie jest znany ze swojej niesamowicie rozwiniętej sceny moderskiej, lecz od czasu do czasu pojawiają się do niego różne interesujące fanowskie projekty. Jeden z nich na przykład uzupełnia produkcję studia CD Projekt RED o 55 nowych broni różnego rodzaju.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
  3. Wiedźmin 3: Dziki Gon – poradnik do gry