Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2019, 12:05

autor: AlexB

Mod do Wiedźmina 3 dodaje 55 nowych broni

Użytkownik serwisu Nexus Mods ukrywający się pod pseudonimem Roenaxx przygotował modyfikację, która dodaje do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon 55 nowych broni. Można je kupić u kowali, stworzyć lub znaleźć w skrzyniach rozsianych po świecie.

Choć Wiedźmin 3: Dziki Gon nie jest pierwszą grą, która przychodzi na myśl, gdy mówimy o rozbudowanej społeczności modderskiej, nie oznacza to, że nie otrzymuje on żadnej fanowskiej zawartości. Wręcz przeciwnie, w serwisie Nexus Mods można znaleźć całkiem sporo małych i dużych modyfikacji do przebojowego RPG-a od studia CD Projekt RED. Jedną z nich przygotował i niedawno opublikował użytkownik o pseudonimie Roenaxx. Nazywa się ona Exotic Arsenal - Weapon DLC i jak nietrudno się domyślić, dodaje ona do gry niespotykane dotąd bronie.

  1. Exotic Arsenal - Weapon DLC w serwisie Nexus Mods
W paczce przygotowanej przez Roenaxxa znalazły się dość standardowe jak na Geralta bronie. - Mod do Wiedźmina 3 dodaje 55 nowych broni - wiadomość - 2019-11-29
W paczce przygotowanej przez Roenaxxa znalazły się dość standardowe jak na Geralta bronie.

Nowych sztuk oręża przygotowanych przez Roenaxxa jest 55, z czego 28 to ostrza stalowe, a 27 srebrne. Warto zauważyć, że w skład paczki wchodzą nie tylko miecze, lecz również tak nietypowe dla wiedźminów bronie jak sierpy czy charakterystyczne dla Dalekiego Wschodu krótkie kamy oraz długie naginaty. Wszystkie możecie kupić u kowali, wytworzyć samemu na podstawie zdobytych schematów bądź przy odrobinie szczęścia znaleźć w skrzyniach rozsianych po Velen, Novigradzie oraz Skellige. Miejcie jednak na uwadze fakt, że różne rejony posiadają określone szanse na pojawienie się danego przedmiotu. Jeśli nie będzie chciało Wam się szukać, to istnieje również opcja przywołania wybranego rynsztunku za pomocą kodu. Listę fraz do wpisania w konsoli znajdziecie na stronie modyfikacji w serwisie Nexus Mods.

Niestety, jak na razie Exotic Arsenal - Weapon DLC jest dostępne jedynie po angielsku. Twórca obiecuje jednak, że tłumaczenia na kolejne języki ukażą się wkrótce.

Jednak nie zabrakło w niej też nieco mniej standardowych, jak naginaty... - Mod do Wiedźmina 3 dodaje 55 nowych broni - wiadomość - 2019-11-29
Jednak nie zabrakło w niej też nieco mniej standardowych, jak naginaty...

Aby zainstalować Exotic Arsenal - Weapon DLC, musicie ściągnąć odpowiedni pliki z tej strony (pierwsza paczka to pełna wersja moda, a druga ma wyłączoną możliwość odnajdywania nowych broni w skrzynkach) i wkleić je do folderu The Witcher 3\DLC\. Modyfikacja nie wchodzi w konflikt z żadną inną fanowską zawartością, więc można ją instalować bez większych obaw. Jeśli nowe bronie nie przypadną Wam do gustu lub w pewnym momencie się znudzą, wystarczy, że usuniecie wszystkie dodane uprzednio elementy Exotic Arsenal.

...czy sierpy. / Wszystkie zdjęcia: Nexus Mods - Mod do Wiedźmina 3 dodaje 55 nowych broni - wiadomość - 2019-11-29
...czy sierpy. / Wszystkie zdjęcia: Nexus Mods

Być może niektórym trudno jest w to uwierzyć, ale w maju przyszłego roku Wiedźmin 3 będzie obchodził swoje piąte urodziny. Tytuł wciąż jest bardzo popularny wśród graczy i zajmuje wysokie miejsca na listach bestsellerów zarówno na GOG-u, jak i Steamie. Na obu tych platformach można obecnie zakupić ten tytuł po obniżonych cenach w ramach jesiennych promocji. Jeśli zatem ktoś nie miał jeszcze okazji do wejścia w świat Wiedźmina, który ostatnio został wzbogacony przez fana o nowe bronie, teraz ma bardzo dobrą okazję, by to zrobić.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
  3. Wiedźmin 3: Dziki Gon – poradnik do gry