Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2007, 16:53

autor: Vercetti

Wiedźmin sprzedany w Polsce już w 90 tys. egzemplarzy

To, że Wiedźmin stanie się w naszym kraju popularny, mogliśmy stwierdzić niemalże od razu po jego premierze. Jeszcze w październiku CD Projekt podał bowiem do wiadomości, że The Witcher pobił rekord otwarcia sprzedaży w polskiej branży elektronicznej i w ciągu zaledwie trzech dni rozszedł się w liczbie 35 tys. egzemplarzy. Dzisiaj dystrybutor produktu ujawnił kolejne statystyki dotyczące rozpowsze

To, że Wiedźmin stanie się w naszym kraju popularny, mogliśmy stwierdzić niemalże od razu po jego premierze. Jeszcze w październiku CD Projekt podał bowiem do wiadomości, że The Witcher pobił rekord otwarcia sprzedaży w polskiej branży elektronicznej i w ciągu zaledwie trzech dni rozszedł się w liczbie 35 tys. egzemplarzy. Dzisiaj dystrybutor produktu ujawnił kolejne statystyki dotyczące rozpowszechnianego przezeń cRPG.

Wiedźmin sprzedany w Polsce już w 90 tys. egzemplarzy - ilustracja #1

Świeżo opublikowane wyniki wskazują na fakt, że tytuł traktujący o losach Geralta od momentu swego rynkowego debiutu, przypadającego na 26.10.2007, znalazł w nadwiślańskim państwie aż 90 tys. nabywców. Dla porównania: ubiegłoroczny bestseller firmy CD ProjektHeroes of Might & Magic V – w premierowym wydaniu trafił w ręce 58 tys. klientów.

Zgodnie z takim stanem rzeczy Wiedźmin uzyskał miano dzieła sprzedającego się w najszybszym tempie w naszym kraju. Zbliżający się wielkimi krokami okres świąteczny sprawi zapewne, że wyśrubowane osiągnięcie gry ze stajni CD Projekt Red zostanie jeszcze znacząco poprawione.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.