Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2007, 16:53

autor: Vercetti

Wiedźmin sprzedany w Polsce już w 90 tys. egzemplarzy

To, że Wiedźmin stanie się w naszym kraju popularny, mogliśmy stwierdzić niemalże od razu po jego premierze. Jeszcze w październiku CD Projekt podał bowiem do wiadomości, że The Witcher pobił rekord otwarcia sprzedaży w polskiej branży elektronicznej i w ciągu zaledwie trzech dni rozszedł się w liczbie 35 tys. egzemplarzy. Dzisiaj dystrybutor produktu ujawnił kolejne statystyki dotyczące rozpowsze

To, że Wiedźmin stanie się w naszym kraju popularny, mogliśmy stwierdzić niemalże od razu po jego premierze. Jeszcze w październiku CD Projekt podał bowiem do wiadomości, że The Witcher pobił rekord otwarcia sprzedaży w polskiej branży elektronicznej i w ciągu zaledwie trzech dni rozszedł się w liczbie 35 tys. egzemplarzy. Dzisiaj dystrybutor produktu ujawnił kolejne statystyki dotyczące rozpowszechnianego przezeń cRPG.

Wiedźmin sprzedany w Polsce już w 90 tys. egzemplarzy - ilustracja #1

Świeżo opublikowane wyniki wskazują na fakt, że tytuł traktujący o losach Geralta od momentu swego rynkowego debiutu, przypadającego na 26.10.2007, znalazł w nadwiślańskim państwie aż 90 tys. nabywców. Dla porównania: ubiegłoroczny bestseller firmy CD ProjektHeroes of Might & Magic V – w premierowym wydaniu trafił w ręce 58 tys. klientów.

Zgodnie z takim stanem rzeczy Wiedźmin uzyskał miano dzieła sprzedającego się w najszybszym tempie w naszym kraju. Zbliżający się wielkimi krokami okres świąteczny sprawi zapewne, że wyśrubowane osiągnięcie gry ze stajni CD Projekt Red zostanie jeszcze znacząco poprawione.