Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 2 października 2020, 18:18

autor: Bebop

Wiedźmin bez wiedźminów? Netflix rozważa kolejny spin-off

Według wiarygodnego źródła Netflix uwzględnia możliwość przygotowania następnego spin-offu serialu Wiedźmin. Fabuła produkcji miałaby koncentrować się na czarodziejach. Nie wiadomo jeszcze, czy obraz rozwinie tzw. Witcher Cinematic Universe.

Wiedźmin bez wiedźminów? Netflix rozważa kolejny spin-off - ilustracja #1
Czy czarodziejki dostaną własny serial?

Jak donosi serwis Redanian Intelligence, popularny serial Wiedźmin z Henrym Cavillem w roli głównej może doczekać się kolejnej serii pobocznej. Netflix rozważa rozbudowanie uniwersum o nowe wątki - spin-off miałby skupić się na losach czarodziejów i czarodziejek. Każdy fan książek Andrzeja Sapkowskiego czy samego serialu doskonale wie, że adepci magii mają ogromne skłonności do intryg, co zapewne znalazłoby swoje odzwierciedlenie w produkcji.

Możliwość powstania spin-offu już w lipcu sugerował wiarygodny insider Daniel Ritchman. O kolejnym dziele wspominał przy okazji oficjalnej zapowiedzi The Witcher: Blood Origins, czyli produkcji, która opowie o losach pierwszego wiedźmina w czasach tzw. Koniunkcji Sfer. To ważny etap w historii, bo wraz z nim w świecie ludzi pojawiła się magia i liczne potwory.

Serial o czarownikach mógłby w ciekawy sposób rozwinąć znane uniwersum, które coraz częściej określane jest mianem Witcher Cinematic Universe. W poświęconych im wątkach kryje się spory potencjał, ale na ten moment Netflix nie podjął jeszcze żadnej decyzji. Tymczasem fanom serialu pozostaje czekać na drugi, a w przyszłości także trzeci sezon. Swoją kolej otrzyma również wspomniane Blood Origins oraz animowany film The Witcher: Nightmare of the Wolf ukazujący historię Vesemira.

  1. Nie tylko Wiedźmin – najlepsze role, w których błyszczy Henry Cavill
  2. Oficjalna strona platformy Netflix
  3. Oficjalna strona serialu Wiedźmin
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.