filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 stycznia 2020, 11:25

The Witcher: Nightmare of the Wolf z Vesemirem w roli głównej

Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat animacji The Witcher: Nightmare of the Wolf od platformy Netflix. Będzie ona opowiadała o przygodach młodego Vesemira. Ponadto w sieci pojawił się nowy film promocyjny serialu aktorskiego.

Tydzień po oficjalnym ogłoszeniu filmu animowanego The Witcher: Nightmare of the Wolf platforma Netflix zdradziła pierwsze większe szczegóły na temat jego fabuły. Jak się okazuje, „z nowym, potężnym zagrożeniem dla całego Kontynentu” zmierzy się nie znany i uwielbiany przez wielu Geralt z Rivii, a jego mentor, Vesemir. Cytując oficjalny opis produkcji:

Na długo przed rozpoczęciem szkolenia Geralta Vesemir wyrusza w swoją podróż jako wiedźmin po tym, jak tajemniczy Deglan bierze go pod swoje skrzydła po powołaniu się na Prawo niespodzianki.

Dość niespodziewanie głównym bohaterem wiedźmińskiej animacji Netflixa będzie Vesemir. - The Witcher: Nightmare of the Wolf z Vesemirem w roli głównej - wiadomość - 2020-01-30
Dość niespodziewanie głównym bohaterem wiedźmińskiej animacji Netflixa będzie Vesemir.

Jak nietrudno się domyślić, The Witcher: Nightmare of the Wolf opowie oryginalną historię z uniwersum wiedźmina, nieopartą na żadnym opowiadaniu stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Za jej kształt odpowiada Beau DeMayo, członek zespołu scenarzystów aktorskiego Wiedźmina od Netflixa. Pieczę nad całym projektem, który powstaje w południowokoreańskiej wytwórni Studio Mir (The Legend of Korra, Voltron: Legendary Defender, The Death of Superman) sprawuje Lauren S. Hissrich.

Akcja Nightmare of the Wolf będzie rozgrywała się na długo przed wydarzeniami z serialu aktorskiego. - The Witcher: Nightmare of the Wolf z Vesemirem w roli głównej - wiadomość - 2020-01-30
Akcja Nightmare of the Wolf będzie rozgrywała się na długo przed wydarzeniami z serialu aktorskiego.

Jak na razie nie znamy obsady głosowej The Witcher: Nightmare of the Wolf. Trwają jednak spekulacje, kto może wcielić się w rolę Vesemira. Według Redanian Intelligence niewykluczone, że będzie to Theo James, którego mogliśmy już usłyszeć jako mentora Geralta w ostatnim odcinku pierwszego sezonu serialu aktorskiego. James powinien być całkiem dobrze znany miłośnikom animacji wyprodukowanych przez platformę Netflix. Jego głos pojawił się w Castlevanii oraz Ciemnym krysztale: Czasie buntu. Z kolei jego aparycję można zobaczyć chociażby w serii Niezgodna czy komedii Woody'ego Allena Poznasz przystojnego bruneta.

Rzecz jasna wielu chciałoby, aby w Vesemira w The Witcher: Nightmare of the Wolf wcielił się Mark Hamill, który jest przymierzany do tej roli również w serialu aktorskim. Jednak z racji tego, że ma to być film o wczesnych przygodach przyszłego mentora Geralta, jest to raczej mało prawdopodobne.

Jak na razie nie wiemy dokładnie, kiedy animacja The Witcher: Nightmare of the Wolf pojawi się na platformie Netflix. Najprawdopodobniej stanie się to jednak przed premierą drugiego sezonu produkcji aktorskiej, która zaplanowana jest na 2021 rok.

Warto przypomnieć, że The Witcher: Nightmare of the Wolf być może nigdy by nie powstał, gdyby nie ogromny sukces, jaki osiągnął ubiegłoroczny serial na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Choć od jego premiery minął przeszło miesiąc, wciąż jest on promowany przez platformę Netflix. Ostatnio w sieci pojawiły się dwa filmy, na których wcielający się w rolę Geralta Henry Cavill opowiada o mieczach i sztuce władania nimi na planie oraz słynnej już scenie rzezi w Blaviken z pierwszego odcinka. Oba materiały możecie obejrzeć powyżej.

  1. Serial Wiedźmin na platformie Netflix
  2. Film The Witcher: Nightmare of the Wolf na platformie Netflix
  3. Recenzja 1. sezonu serialu Wiedźmin – czy Netflix dał radę?

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej