Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 grudnia 2019, 20:03

Wiedźmin (Netflix) w czołówkach list najpopularniejszych produkcji 2019 roku

Koniec roku jest czasem podsumowań. W związku z tym Netflix udostępnił listy najpopularniejszych produkcji pochodzące z kilkunastu krajów. Wynika z nich, że serial Wiedźmin zyskał dużą popularność na świecie. Poza Polską serial trafił także na pierwsze miejsca zestawień z Austrii i Niemczech.

Serial Wiedźmin okazał się hitem na światową skalę. - Wiedźmin (Netflix) w czołówkach list najpopularniejszych produkcji 2019 roku - wiadomość - 2019-12-30
Serial Wiedźmin okazał się hitem na światową skalę.

Dzisiaj donosiliśmy już o popularności, jaką zyskał Wiedźmin w naszym kraju, plasując się na pierwszym miejscu najpopularniejszych produkcji w 2019 roku na Netfliksie. Z udostępnionych przez platformę streamingową list najchętniej oglądanych obrazów wynika, że serial na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego poradził sobie dobrze nie tylko w Polsce i trafił do czołówek rankingów w ponad 10. krajach świata.

Szczególnie dobrze Wiedźmin przyjął się w Austrii i Niemczech, gdzie uplasował się na pierwszymi miejscu list najpopularniejszych produkcji w 2019 roku. Niewiele gorzej wypadł on także w Belgii, Singapurze, Francji oraz Tajlandii osiągając drugą lokatę w rankingu.

Pozycje serialu Wiedźmin na listach najpopularniejszych produkcji na Netfliksie w 2019 roku

 1. Austria – 1. miejsce
 2. Niemcy – 1. miejsce
 3. Belgia – 2. miejsce
 4. Francja – 2. miejsce
 5. Singapur – 2. miejsce
 6. Tajlandia – 2. miejsce
 7. Szwajcaria – 3. miejsce
 8. Izrael – 3. miejsce
 9. Korea Południowa – 3. miejsce
 10. RPA – 3. miejsce
 11. Brazylia – 4. miejsce
 12. Holandia – 6. miejsce
 13. Filipiny – 6. miejsce
 14. Stany Zjednoczone – 6. miejsce oraz 2. miejsce na liście najpopularniejszych seriali
 15. Włochy – 7. miejsce
 16. Turcja – Wiedźmin nie znalazł się na liście głównej, ale uplasował się na 3. miejscu najpopularniejszych seriali

Warto wspomnieć, że Wiedźmin zadebiutował na platformie Netflix 20 grudnia. Serial spotkał się z mieszanym odbiorem. W serwisie Rotten Tomatoes otrzymał 59% pozytywnych recenzji. Społeczność tego portalu spojrzała na adaptację bardziej przychylnie i na ten moment 93% użytkowników poleca produkcję.