Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2020, 17:47

A Plague Tale 2 w drodze? Twórcy Flight Simulator pracują nad dwiema nowymi grami

Studio Asobo, twórcy wydanego niedawno Microsoft Flight Simulator, ujawniło, że pracuje nad dwiema nowymi grami. Jedną z nich jest prawdopodobnie kontynuacja A Plague Tale: Innocence.

Twórcy Flight Simulator pracują nad dwiema nowymi grami - ilustracja #1
Jedną z kolejnych gier Asobo Studio będzie prawdopodobnie A Plague Tale 2.

Twórcy ciepło przyjętego przez krytyków i graczy Microsoft Flight Simulator nie próżnują. Zamierzają aktualizować i rozwijać wspomniany symulator lotu przez kolejnych dziesięć lat, ale oprócz tego w studiu Asobo są opracowywane jeszcze dwie nowe gry. Niestety, nie ujawniono żadnych szczegółów ani tytułów nadchodzących produkcji, ale według artykułu opublikowanego we francuskim serwisie La Tribune jedna z nich tworzona jest dla koncernu Microsoft. Najwidoczniej współpraca pomiędzy firmami układa się doskonale, skoro zamierzają ją kontynuować. Na konkrety będziemy musieli jednak poczekać.

Nieco więcej można napisać o drugim projekcie, powstającym dla firmy Focus Home Interactive. Od ubiegłego roku krążą pogłoski o tym, że Asobo Studio pracuje w pocie czoła nad kontynuacją A Plague Tale: Innocence. Tytuł nie tylko okazał się dobry, ale także osiągnął sukces finansowy, więc ukazanie się A Plague Tale 2, które zostanie wydane pod egidą Focus Home Interactive, wydaje się tylko kwestią czasu.

Twórcy Flight Simulator pracują nad dwiema nowymi grami - ilustracja #2
Asobo Studio jest zajęte nie tylko tworzeniem nowych gier, ale także rozwojem Microsoft Flight Simulator.

Ostatnimi produkcjami Asobo Studio są wypuszczony 18 sierpnia bieżącego roku Microsoft Flight Simulator, który ma doczekać się w przyszłym roku wersji na konsole Xbox One i Xbox Series X/S, oraz A Plague Tale: Innocence z 2019 roku. Ten drugi tytuł zawitał na PC, PlayStation 4 i Xboksa One, a także jest obecnie dostępny w usłudze Xbox Game Pass (na PC i Xboksie One).