Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 16:25

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Plotka: A Plague Tale 2 już w produkcji

Według nieoficjalnych doniesień Asobo Studio pracuje nad kontynuacją ciepło przyjętej gry A Plague Tale: Innocence. Premiera miałaby jednak nie nastąpić prędko, bo dopiero za parę lat. Firma Focus Home Interactive nie zdementowała tych plotek, ale też jednoznacznie ich nie potwierdziła.

Wygląda na to, że prace nad A Plague Tale 2 już się rozpoczęły. - Plotka: A Plague Tale 2 już w produkcji - wiadomość - 2019-12-04
Wygląda na to, że prace nad A Plague Tale 2 już się rozpoczęły.

Francuski serwis XboxSquad doniósł wczoraj, że w Asobo Studio trwają prace nad A Plague Tale 2. Według tych doniesień gra ma zostać oficjalnie ujawniona w przyszłym roku (możliwe, że na targach E3 w Los Angeles), a jej premiera odbyłaby się dopiero w bliżej nieokreślonym okresie 2022 roku. Choć francuski portal zapewnia, że firma Focus Home Interactive potwierdziła te plotki, to stanowisko wydawcy przekazane brytyjskiemu serwisowi Eurogamer jest utrzymane w nieco innym tonie:

Focus Home Interactive i Asobo są bardzo dumni z dobrej sprzedaży i ciepłego przyjęcia A Plague Tale: Innocence przez krytyków i graczy. Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem sporej liczby nagród i nominacji, w tym za najlepszą fabułę w ramach plebiscytu The Game Awards, którego wyniki zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu. Chcemy dołożyć wszelkich starań, by gra zdobyła jeszcze większe uznanie wśród graczy, i będziemy promować ten tytuł na tyle, na ile zasługuje.

W ubiegłym roku ogłosiliśmy dalszą współpracę ze studiem Asobo, ale nigdy nie potwierdziliśmy, że to sequel A Plague Tale: Innocence. Zdradzimy więcej szczegółów na temat przyszłego projektu, gdy nadejdzie odpowiedni czas.

Jak łatwo zauważyć, słowa te nie są jednoznacznym potwierdzeniem, ale też nie zaprzeczają doniesieniom o rozpoczęciu produkcji A Plague Tale 2. Zielone światło dla tego projektu ma sens w obliczu bardzo dobrych ocen (81% i więcej na OpenCritic i Metacritic dla każdej wersji) i zadowalających wyników sprzedaży.

Biorąc pod uwagę późny termin wydania ewentualnego A Plague Tale 2, gra może być tworzona wyłącznie z myślą o PC oraz konsolach nowej generacji. Na potwierdzenie tego będziemy musieli jednak poczekać przynajmniej do przyszłego roku.