Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 16:13

Zapowiedziano Outlast Trials – nowy horror otrzyma multiplayer

The Outlast Trials to trzecia gra spod szyldu Outlast. Jak sugeruje tytuł, studio Red Barrels nie przygotowuje bezpośredniej kontynuacji Outlasta II. Zamiast tego otrzymamy prequel, który pozwoli na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w trybie współpracy.

Studio Red Barrels zapowiedziało trzecią grę spod szyldu Outlast. The Outlast Trials, bo takie miano nosi ów projekt, jest obecnie we wczesnej fazie produkcji (niedawno wyszedł z fazy koncepcyjnej), toteż nie wiemy, kiedy zadebiutuje ani na jakie platformy trafi. Autorzy podzielili się jednak garstką informacji na temat jego warstwy fabularnej, a także obwieścili, że pozwoli on na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer.

W The Outlast Trials będziemy bać się samotnie lub w towarzystwie innych przestraszonych graczy. - Zapowiedziano Outlast Trials – nowy horror otrzyma multiplayer - wiadomość - 2019-12-04
W The Outlast Trials będziemy bać się samotnie lub w towarzystwie innych przestraszonych graczy.

Zacznijmy od tego, że akcja gry The Outlast Trials zostanie osadzona w samym środku zimnej wojny, a gracze wcielą się w bohaterów będących obiektami mrożących krew w żyłach eksperymentów. Nadrzędnym celem protagonistów będzie walka o przetrwanie, co ma wymagać zmierzenia się z tytułowymi (enigmatycznymi) „próbami”. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza w omawianym tytule ma się pojawić pełnoprawny co-op dla maksymalnie czwórki graczy.

I... to by było na tyle w kwestii informacji ujawnionych przez studio Red Barrels. Autorzy obiecują jednak, że „wkrótce” poznamy więcej konkretów. Niemniej już teraz można zauważyć, że deweloperom najwyraźniej znudził się dotychczas wykorzystywany „przepis na straszenie”, toteż zamierzają „odrobinę” z nim poeksperymentować. O tym, czy wprowadzone przez nich zmiany będą zmianami na lepsze, przekonamy się jednak dopiero w momencie, kiedy pozwolą nam spojrzeć na swoje nowe dzieło.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Red Barrels
  2. Recenzja gry Outlast 2 – naprawdę straszna historia

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej