Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2020, 17:29

Team Fortress 2 z rekordową liczbą aktywnych użytkowników po 13 latach od premiery

Team Fortress 2 nadal ma się dobrze. W ciągu ostatniej doby produkcja pobiła swój rekord liczby użytkowników bawiących się w niej jednocześnie. Sytuacja ta jest najprawdopodobniej związana z dużą aktualizacją, która ukazała się wczoraj.

Team Fortress 2 z rekordową liczbą aktywnych użytkowników po 13 latach od premiery - ilustracja #1
Team Fortress 2 nadal potrafi przyciągnąć uwagę graczy.

Team Fortress 2 mimo 13 lat na karku nadal radzi sobie bardzo dobrze i przyciąga przed monitory dużą grupę graczy. Od wczoraj jednak produkcja przeżywa prawdziwy renesans. Jak podaje serwis SteamDB, w ciągu ostatniej doby sieciowa strzelanka Valve ustanowiła swój nowy rekord aktywności, przyciągając jednocześnie ponad 131 tysięcy użytkowników. Należy pamiętać, że statystyki wliczają także boty, które w tym tytule są dużym problem.

Team Fortress 2 z rekordową liczbą aktywnych użytkowników po 13 latach od premiery - ilustracja #2

Wzrost popularności Team Fortress 2 jest najprawdopodobniej związany z dużą fanowską aktualizacją, która ukazała się 1 października. Wprowadza ona wiele nowości, w tym 4 mapy (Megalo, Bloodwater, Hassle Castle i Moldergrove), obiekty kosmetyczne oraz zestaw kontraktów. Modyfikacjom uległy także system obrażeń krytycznych oraz zdolności poszczególnych klas postaci.

  1. Team Fortress 2 – oficjalna strona
  2. Team Fortress 2 - poradnik do gry