Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2020, 19:54

Boty zwalczają oszustów w Team Fortress 2

Od pewnego czasu gracze Team Fortress 2 walczą z oszustami z pomocą specjalnie zaprogramowanych botów.

Boty zwalczają oszustów w Team Fortress 2 - ilustracja #1
Gracze Team Fortress 2 wzięli sprawy w swoje ręce.

Gracze Team Fortress 2 już od lat muszą mierzyć się z problemem często występujących botów oraz cheaterów. Pomijając średnio skuteczne zabezpieczenie antycheaterskie Valve, sytuacji nie poprawia dodatkowo fakt, że zaangażowanie samych deweloperów w walkę z oszustami jest w tym momencie znikome. Dlatego też gracze jakiś czas temu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i za pomocą specjalnie zaprogramowanych botów walczą z innymi cheaterami.

Tym samym niedawno w grze pojawiła się nowa fala „obrońców” nazywanych „Bot Extermination Services”. Według doniesień są to boty z włączonymi cheatami, które atakują wyłącznie przeciwników korzystających z rozmaitych oszustw. Działają one więc na podobieństwo graczy nazywanych „Anti Bot Bot” (obecnych w grze już od jakiegoś czasu), czyli prawdziwych osób, których jedynym celem jest uniemożliwienie zabawy cheaterom. Oczywiście, aby tego dokonywać, sami korzystają z hacków.

Społeczność całą sytuację odbiera dość niejednoznacznie. Jedni cieszą się, że skoro Valve nie robi praktycznie nic w kierunku pozbycia się cheaterów, to ci przynajmniej w taki sposób mogą zostać ukarani. Inni natomiast narzekają, że takie rozwiązanie niewiele zmienia i sprawia tylko, iż w grach jest jeszcze więcej botów oraz cheaterów.