Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2021, 09:36

Wiedźmin 3 - fanowska przygoda kontynuuje fabułę dodatku Krew i wino

Wydano modyfikację A Night to Remember do gry Wiedźmin 3. Oferuje ona nową, dużą przygodę, która kontynuuje wątki z dodatku Krew i wino.

Aktualizacja:

Nikich340, czyli autor moda A Night to Remember, udzielił nam zgody na umieszczenie projektu na naszym FTP wraz z polską instrukcją instalacji:

  1. New Quest - A Night to Remember - pobierz mod
W SKRÓCIE:
  • ukazał się mod A Night to Remember do Wiedźmina 3,
  • modyfikacja oferuje nową, obszerną przygodę,
  • projekt powstał dzięki fanowskim narzędziom Radish community modding tools.

Ukazał się mod A Night to Remember do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. To rzadki przypadek modyfikacji do tego RPG-a, która dodaje nową, obszerną przygodę dla pojedynczego gracza. Jej akcja toczy się po wydarzeniach z dodatku Krew i wino, w związku z czym ukończenie tego rozszerzenia jest wymagane do zabawy i uniknięcia spoilerów.

Autor, czyli nikich340, rekomenduje, aby osoby grające w moda posiadały postać rozwiniętą do 50. poziomu doświadczenia. Zgodnie z tytułem, fabuła A Night to Remember odwołuje się do kultowego już zwiastuna CG, wypuszczonego kilka dni przed premierą Dzikiego Gonu.

Mod jest imponujący. Oferuje długą i ciekawą przygodę, z niełatwymi wyborami moralnymi. Autor korzystał z pomocy wielu osób z fanowskiej społeczności, dzięki czemu projekt posiada sporo nowych elementów graficznych. Pokuszono się nawet o nagranie kwestii audio do dialogów.

Wiedźmin 3 doczekał się tysięcy modów, ale niewiele z nich oferuje nowe przygody. Wynika to z faktu, że studio CD Projekt RED nie udostępniło nigdy umożliwiającego ich tworzenie edytora. Dlatego do niedawna najbardziej twórczy fani zmuszeni byli do opracowywania misji do wcześniejszych odsłon serii. Tak było w przypadku projektu Pożegnania Białego Wilka, który fabularnie toczył się po wydarzeniach z Dzikiego Gonu, ale wydano go do Wiedźmina 2.

Przełom w tej kwestii nastąpił w 2019 roku, kiedy to ukazał się Radish community modding tools, czyli fanowski zestaw narzędzi, które wreszcie pozwoliły na tworzenie własnych przygód. Nie są one łatwe w użyciu, więc trochę to trwało zanim zaczęły pojawiać się pierwsze modyfikacje zbudowane w oparciu o ten projekt. A Night to Remember to zdecydowanie najbardziej ambitna produkcja tego typu, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia. Na następną odsłonę Wiedźmina sporo jeszcze poczekamy i dobrze byłoby, gdyby ten czas umilały nam mody z nowymi misjami.

  1. New Quest - A Night to Remember - profil moda w serwisie Nexus
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
  3. Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Aktualizacja:

Nikich340, czyli autor moda A Night to Remember, udzielił nam zgody na umieszczenie projektu na naszym FTP wraz z polską instrukcją instalacji:

  1. New Quest - A Night to Remember - pobierz mod

Instrukcja instalacji moda:

A Night to Remember wymaga posiadania zarówno podstawowej wersji gry, jak i obydwu dodatków. Modyfikację pobierzecie z serwisu Nexus. Wystarczy, że wypakujecie archiwum do głównego folderu z grą.

Mod wymaga, abyście mieli save’a z ukończonym rozszerzeniem Krew i wino. Jeśli go nie posiadacie, to bez obaw, gdyż autor udostępnił własnego save’a tego typu. Po pobraniu go wypakujcie archiwum do folderu z zapisanymi stanami gry. Znajdziecie go w Dokumentach systemowych w „…Documents\The Witcher 3\gamesaves”.