Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2021, 08:50

Techniczne alfa-testy Diablo II: Resurrected na PC już w ten weekend [Aktualizacja]

Potwierdziły się nieoficjalne informacje pochodzące z południowokoreańskiego komitetu przyznającego ograniczenia wiekowe grom. Techniczna alfa Diablo 2: Resurrected odbędzie się w dniach 9-13 kwietnia.

Aktualizacja

Firma Blizzard Entertainment potwierdziła, że pierwsza faza technicznych alfa-testów gry Diablo II: Resurrected odbędzie się w najbliższy weekend. W naszym kraju wystartują one 9 kwietnia o godzinie 16:00, a zakończą 12 kwietnia o 19:00.

Wersja próbna obejmie dwa pierwsze akty oryginału. Pojawi się opcja stawienia czoła złu jako barbarzyńca, amazonka lub czarodziejka. Co istotne, podczas technicznych alfa-testów nie będzie obowiązywał żaden limit poziomów, zatem otrzymamy szansę stworzenia naprawdę silnej postaci, jeśli wykażemy odrobinę samozaparcia.

Oryginalna wiadomość

W SKRÓCIE
  1. Południowokoreański komitet przyznający ograniczenia wiekowe grom zatwierdził techniczne alfa-testy gry Diablo 2: Resurrected na dni 9-13 kwietnia.
  2. Ma wziąć w nich udział 19 999 osób powyżej osiemnastego roku życia.
  3. Niestety nie wiadomo, czy termin ten będzie dotyczył również pozostałych krajów świata.

Na początku minionego miesiąca firma Blizzard Entertainment poinformowała, że Diablo II: Resurrected doczeka się dwóch faz tzw. technicznych alfa-testów. Wygląda na to, że dowiedzieliśmy się, kiedy odbędą się pierwsze z nich, przynajmniej w Korei Południowej. Tamtejszy komitet przyznający ograniczenia wiekowe grom zatwierdził bowiem ich termin na dni 9-13 kwietnia, czyli od przyszłego piątku do wtorku. Jak czytamy w komunikacie, weźmie w nich udział 19 999 osób powyżej osiemnastego roku życia, losowo wybranych spośród tych, którzy zapisali się na tej stronie (via Blizzplanet).

Wyciek terminu alfa-testów Diablo 2: Resurrected [Aktualizacja] - ilustracja #1
Wygląda na to, że już wkrótce wybrane osoby będą mogły osobiście sprawdzić Diablo II: Resurrected.

Niestety nie wiadomo, czy podany przez południowokoreański komitet termin technicznych alfa-testów remake'u kultowego hack'n'slasha z 2000 roku dotyczy również reszty świata. Pozostaje nam zatem czekać na jakiekolwiek oficjalne komunikaty związane z tym tematem.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, pierwsza faza technicznych alfa-testów Diablo II: Resurrected ma skupiać się na kampanii dla pojedynczego gracza. Niestety nie podano jak na razie, jaki jej fragment zostanie zaprezentowany graczom w ramach wczesnej wersji. Natomiast drugi etap prób będzie obracał się wokół trybu wieloosobowego. Podczas niego twórcy przetestują stabilność i wydajność infrastruktury sieciowej tytułu.

Przypominamy, że Diablo II: Resurrected zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One, Xboksa Series X oraz Nintendo Switch. Tytuł będzie dostępny w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dialogi). Już teraz można składać zamówienia przedpremierowe. Jest on dostępny w dwóch wydaniach – podstawowym, kosztującym 39,99 euro (około 183 złote), oraz tzw. Prime Evil Collection, w skład którego wchodzi m.in. Diablo III z dodatkami Reaper of Souls i Przebudzenie Nekromantów, wycenioną na 58,99 euro (około 275 złotych). Więcej szczegółów na ich temat znajdziecie tutaj.

  1. Oficjalna strona gry Diablo II
  2. Diablo II: Resurrected wygląda obłędnie, ale to może nie wystarczyć