Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2020, 12:15

autor: AlexB

Wiedźmin 3 - ładniejsi NPC na zwiastunie HD Reworked Project 12.0

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun wersji 12.0 modyfikacji HD Reworked Project do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Prezentuje on poprawiony wygląd postaci w popularnym RPG studia CD Projekt RED. Kolejne wydanie fanowskiego projektu autorstwa Halka Hogana najprawdopodobniej zadebiutuje latem.

W SKRÓCIE
  1. Polski modder Halk Hogan zaprezentował zwiastun wersji 12.0 modyfikacji HD Reworked Project do Wiedźmina 3.
  2. Filmik skupia się na poprawie wyglądu bohaterów niezależnych, a konkretnie ich strojów.
  3. Mod HD Reworked Project w wersji 12.0 ma zadebiutować latem. Dokładna data nie jest znana, lecz powinna zostać ogłoszona przy okazji kolejnego zwiastuna.
  4. Wersja 12.0 modyfikacji HD Reworked Project otrzyma podtytuł Ultimate i ma być ostatnią, jaka zostanie wydana.

W połowie marca informowaliśmy Was o premierze wersji 11.0 modyfikacji HD Reworked Project, której zadaniem jest znaczna poprawa oprawy wizualnej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i dodatków do niej. Pochodzący z Polski twórca projektu, ukrywający się pod pseudonimem Halk Hogan, nie osiadł jednak na laurach i w pocie czoła kontynuuje rozwój swojego dzieła. Małą próbkę efektów jego starań możecie zobaczyć na poniższym materiale filmowym, stanowiącym zwiastun wersji 12.0 moda HD Reworked Project.

Rzeczony materiał filmowy, który ujrzał światło dzienne kilka godzin temu, skupia się na ukazaniu skali upiększenia postaci niezależnych, jakiego możemy się spodziewać po modyfikacji HD Reworked Project w wersji 12.0. Halk Hogan postarał się o poprawę tekstur zbroi, strojów oraz broni. Na filmiku widać, jak mało szczegółowe ubrania znane z oryginału zyskują na detalach i skóra zaczyna wyglądać bardziej jak skóra, metal jak metal, a drewno jak drewno.

Jak zaznacza Halk Hogan, poprawa wyglądu bohaterów niezależnych będzie stanowiła zaledwie niewielki procent zawartości wersji 12.0 modyfikacji HD Reworked Project. Ulepszenia doczeka się również między innymi wiedźmiński rynsztunek. Będzie on głównym tematem kolejnego materiału filmowego promującego projekt polskiego moddera. Jego zapowiedź znajdziecie pod sam koniec powyższego zwiastuna.

Według wcześniejszych informacji podanych przez Halka Hogana, HD Reworked Project 12.0 zadebiutuje latem tego roku. Dokładna data nie jest znana, lecz najprawdopodobniej poznamy ją przy okazji kolejnego materiału filmowego.

Wiedźmin 3 - ładniejsi NPC na zwiastunie HD Reworked Project 12.0 - ilustracja #1
Upiększenia dotkną zarówno zbroi…

Warto zaznaczyć, że HD Reworked Project w wersji 12.0 otrzymał podtytuł Ultimate i najpewniej będzie stanowiło ostateczne wydanie tej modyfikacji. Ma to być kumulacja pięciu lat doświadczenia, jakie zabrał Halk Hogan podczas rozwijania tego projektu, i oferować najwyższy poziom upiększenia, jaki modder może zapewnić. Po wydaniu edycji 12.0 swojego dzieła polski twórca planuje zakończenie przygody z Wiedźminem 3: Dzikim Gonem.

Wiedźmin 3 - ładniejsi NPC na zwiastunie HD Reworked Project 12.0 - ilustracja #2
…jak i ubrań cywilnych.

Jeśli chcecie sprawdzić obecną odsłonę modyfikacji HD Reworked Project, możecie ją ściągnąć z tego miejsca. Wymaga ona Wiedźmina 3 w wersji 1.31, 1.32 lub GOTY oraz karty grafiki z minimum 3 GB VRAM (rekomendowane jest 4 GB). Według zapewnień twórcy, jego dzieło nie wpływa specjalnie na płynność działania produkcji studia CD Projekt RED. Maksymalny spadek liczby FPS na kartach grafiki słabszych od Geforce'a GTX 970 bądź AMD Radeon R9 290X szacuje się na od 0 do 5 klatek. Czasem nawet tytuł działa lepiej z modem niż bez niego.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
  3. Wiedźmin 3: Dziki Gon – poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon