Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2020, 11:51

autor: Aquma

Paralives – twórcy rywala The Sims odpowiedzieli na pytania graczy

Twórcy Paralives przeprowadzili sesję AMA (Ask Me Anything) na forum Reddit. Dzięki odpowiedziom na pytania zadawane przez fanów poznaliśmy sporo nowych detali.

Paralives – twórcy rywala The Sims odpowiedzieli na pytania graczy - ilustracja #1
Poznaliśmy szereg szczegółów na temat Paralives.

W SKRÓCIE:

  1. dzieci w Paralives będą mogły sprawiać problemy;
  2. w grze pojawią się różne zwierzęta – najprawdopodobniej będziemy mogli w sporej mierze dostosować wygląd i rasę domowych zwierzaków;
  3. mieszkania prawdopodobnie trafią do gry;
  4. Paralives jest tworzone z myślą o kategorii wiekowej PG-13;
  5. gra będzie miała polską wersję językową;
  6. Paralives może zostać wydane we wczesnym dostępie, ale twórcy nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji.

Twórcy Paralives – ciekawej produkcji, która czerpie inspirację z cyklu The Sims – zorganizowali sesję AMA (ang. Ask Me Anything – pol. zapytaj o cokolwiek) na forum Reddit. Dzięki temu poznaliśmy sporo detali na temat ich dzieła.

O dzieciach i zwierzętach

W pytaniach fanów pojawił się wątek dzieci. Twórcy przestrzegają, że musimy być gotowi na pewną dozę… realizmu.

Tak, chcemy, by można było wchodzić w interakcje z dziećmi i pragniemy uczynić je realistycznymi. Przygotujcie się na trochę chaosu! – czytamy.

W produkcji nie zabraknie też zwierząt domowych, takich jak psy czy koty. Najprawdopodobniej będziemy mogli zarówno wybierać z listy gatunków, jak i tworzyć własne, dostosowując detale wedle uznania.

Chcemy, abyś mógł odtworzyć własnego zwierzaka albo stworzyć zwierzę ze swoich marzeń! - stwierdzili twórcy.

Warto odnotować, że w produkcji pojawią się także dzikie zwierzęta (np. szopy czy sarny). W przyszłości możemy też liczyć na gryzonie, ptaki i jaszczurki.

Mieszkania – jeszcze ich nie ma, ale może w przyszłości…

Jedną z rzeczy, o które zapytali fani była kwestia apartamentów – okazuje się, że prawdopodobnie pojawią się one w grze, choć jeszcze nie zostały dodane.

Na razie mieszkania nie zostały dodane, ale byłoby fajnie je mieć, więc chcemy to w końcu zrobić - czytamy.

Twórcy potwierdzili też, że w dniu premiery w grze znajdzie się pojedyncze miasto, ale w planach są już kolejne.

Na premierę będzie jedno miasto, ale zamierzamy dodać więcej w późniejszych aktualizacjach. Nie możemy jeszcze potwierdzić wielkości miasta – czytamy.

Paralives będzie grą dla nastolatków – nie dla dzieci

Twórcy poruszyli też kwestię kategorii wiekowej. W przeciwieństwie do ostatnich odsłon The Sims, Paralives będzie grą kierowaną do osób, które ukończyły trzynasty rok życia.

Rzeczywiście dążymy do utrzymania ratingu PG-13. Chcemy skierować grę do nastolatków i dorosłych! - czytamy.

Przyczyną jest klimat produkcji - możemy się spodziewać, że w grze pojawi się sporo nieco doroślejszego humoru.

Deweloperzy potwierdzili też, że akcja Paralives nie będzie toczyła się w czasie rzeczywistym (tzn. czas, który minął w realu nie będzie równy czasowi, który upłynął w świecie gry). Rozpatrywana jest funkcja, dzięki której gracz mógłby dostosować ten aspekt rozgrywki.

Gra nie będzie w czasie rzeczywistym. Nie zdecydowaliśmy się jeszcze na konkretną długość pór roku, ale być może będzie można to dostosować. Podoba mi się pomysł, aby można było zmienić cykl (pór roku - przyp. red.).

Polska wersja językowa i potencjalny Early Access

Twórcy potwierdzili, że Paralives zostanie wydane w polskiej wersji językowej. Co ciekawe, będzie to jeden z ośmiu języków dostępnych w dniu premiery.

Będzie angielski, francuski, hiszpański, portugalski, włoski, niemiecki, polski i chiński. Możliwe jest jednak dodanie innych języków.

Deweloperzy poinformowali, że rozpatrują wydanie gry w ramach wczesnego dostępu Steam – ostateczna decyzja w tej sprawie na razie nie została podjęta. Niestety nie wiadomo też, kiedy gra się ukaże – twórcy nie są gotowi, by rozmawiać o dacie premiery, ale przyznają, że 2020 rok „wydaje się trochę zbyt optymistyczny”.

  1. Paralives – strona oficjalna