Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2020, 12:47

autor: Aquma

Bannerlord - wojownicy jeżdżą na olbrzymich kurach w modzie

Jeden z graczy Mount & Blade II: Bannerlord postanowił stworzyć modyfikację, która umożliwia jazdę na nietypowych zwierzętach. Mowa m.in. o... kurach, psach, dzikach czy owcach.

Bannerlord - wojownicy jeżdżą na olbrzymich kurach w modzie - ilustracja #1
Nietypowy mod do Mount & Blade II: Bannerlord.

W SKRÓCIE:

  1. gracz pracuje nad modem do M&B2, który umożliwia jazdę na kurach, psach, kotach, krowach, dzikach i owcach;
  2. lista dostępnych zwierząt być może rozszerzy się także o gęsi oraz króliki;
  3. modyfikacja nie została jeszcze udostępniona.

Gracz Mount & Blade II: Bannerlord o ksywie TigerNW pracuje nad ciekawym modem, który wprowadzi do gry możliwość jazdy na… gigantycznych kurach. Modyfikacja wygląda przezabawnie – pędzący na ptaku bohater sprawia wrażenie, jakby ktoś wyjął go z jakiejś zapomnianej odsłony serii Final Fantasy (w grach z tego cyklu jeździ się na gigantycznych ptakach – tzw. Chocobo).

To zaczęło się jako sposób na nauczenie się, jak modyfikować animacje wierzchowców, siatki (ang. meshes) i zachowania tak, że jeśli kiedyś będziemy mogli importować niestandardowe szkielety, animacje i siatki, będę miał już pewną wiedzę o tym, jak wdrażać nowe zwierzęta. Ale okazało się, że niektóre z nich nie wyglądają źle, więc udostępnię to po tym, jak zajmę się pewnymi problemami – napisał twórca.

Co ciekawe, kury nie są jedynymi nietypowymi stworzeniami, na których można jeździć dzięki modowi – dostępne są także psy, koty, krowy, dziki i owce. W przyszłości modyfikacja może zostać wzbogacona o kolejne rodzaje zwierząt – jej twórca przygląda się gęsiom oraz królikom. Niestety, w przypadku pierwszych osadzenie jeźdźca na zwierzęciu okazało się problematyczne, a w przypadku drugich problemem jest fakt, że nie zostały w pełni zaimplementowane w grze.

Obecnie mam psy, koty, krowy, świnie, kurczaki i owce, ale to wciąż praca w toku i są pewne problemy. Nie mogę uzyskać przekonywującego gęsiego wierzchowca, ponieważ one nie mają w swoim szkielecie przyzwoitej kości, do której można by przyczepić jeźdźca.

Planuję również sprawdzić króliki, ale biorąc pod uwagę, że tak naprawdę nie są one dostępne w podstawowej grze, a odniesienia do nich (w kodzie - przyp. red.) są wyłączone, mogą być zbyt niekompletne, aby je dodać - czytamy.

Omawiana modyfikacja na razie nie jest dostępna do pobrania, ale wszystko wskazuje na to, że to jedynie kwestia czasu.

  1. Mount & Blade II: Bannerlord – strona oficjalna
  2. Mount & Blade II: Bannerlord – poradnik
  3. Gram w Bannerlord i mam do twórców pytanie: co wyście robili przez 10 lat?!
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord