Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2020, 11:10

Wiedźmin 3 HD Reworked - wersja 11.0 moda poprawiającego grafikę już dostępna

Od wczoraj dostępna jest wersja 11.0 modyfikacji HD Reworked do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Przede wszystkim upiększa region Toussaint znany z dodatku Krew i wino. Mniejszych lub większych poprawek doczekały się także inne krainy.

W SKRÓCIE
  1. Wersja 11.0 modyfikacji The Witcher 3 HD Reworked jest już dostępna.
  2. Skupia się on przede wszystkim na Toussaint, lecz odświeżenia doczekały się również inne krainy.
  3. Mod wymaga minimum 3 GB VRAM. Zalecane są 4 GB.

Polski modder o pseudonimie Halk Hogan dotrzymał słowa. Wczoraj na platformie Nexus Mods zadebiutował stworzony przez niego mod graficzny HD Reworked 11.0 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Link do niego znajdziecie poniżej. Projekt został podzielony na trzy części. Łącznie waży on około 7,1 GB. Istnieje obowiązek instalacji całości.

  1. The Witcher 3 HD Reworked na stronie Nexus Mods

Uwaga! Przed pobraniem modyfikacji HD Reworked 11.0 musicie pamiętać, że jest ona kompatybilna z wersjami 1.31, 1.32 oraz GOTY Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu.

Wiedźmin 3 HD Reworked - wersja 11.0 moda poprawiającego grafikę już dostępna - ilustracja #1
Wersję 11.0 modyfikacji HD Reworked do Wiedźmina 3 można już ściągać ze strony Nexus Mods

Najważniejszą nowością w wersji 11.0 modyfikacji HD Reworked jest upiększony region Toussaint, który pojawił się w dodatku Krew i wino do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Ponadto wprowadzono szereg poprawek w pozostałych regionach. Zmiany obejmują tekstury budynków, skał, wody, roślin, postaci niezależnych, zwierząt, a także fragmentów ziemi. Zgodnie z obietnicami twórcy, jego praca pozostaje w zgodzie z wizją artystyczną studia CD Projekt RED, zatem większa część tych elementów została jedynie dopracowana, a nie drastycznie zmieniona. Przekonacie się o tym, oglądając nowy zwiastun modyfikacji HD Reworked w wersji 11.0. Jest on dostępny poniżej.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Halka Hogana, HD Reworked wymaga karty grafiki z minimum 3 GB VRAM. Rekomendowane są 4 GB. Twórca uspokaja, że zaprojektował swoją modyfikację w taki sposób, by wykorzystywała ona pamięć w jak najmniejszym stopniu i nie wpływała specjalnie na płynność działania Wiedźmina 3. Maksymalny spadek liczby FPS na kartach grafiki słabszych od Geforce'a GTX 970 bądź AMD Radeon R9 290X szacuje się na od 0 do 5 klatek. Czasem nawet dzieło studia CD Projekt RED może działać lepiej z zainstalowaną modyfikacją Halka Hogana, niż bez niej.

Wiedźmin 3 HD Reworked - wersja 11.0 moda poprawiającego grafikę już dostępna - ilustracja #2
Toussaint wypiękniało.

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w maju 5 lat temu. Jeszcze tego samego roku, konkretnie w listopadzie, światło dzienne ujrzała pierwsza wersja HD Reworked. Modyfikacja ta jest jedną z najchętniej pobieranych fanowskich prac stworzonych do produkcji CD Projekt RED w serwisie Nexus Mods. Jej poprzednia wersja stała się częścią kompilacji przeszło dwudziestu modów graficznych przygotowanej przez kanał Candyland, o której pisaliśmy w ubiegłym miesiącu.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
  3. Wiedźmin 3: Dziki Gon – poradnik do gry