Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2016, 15:42

Wiedźmin 3: Dziki Gon - mod First person mode pozwala oglądać świat z oczu Geralta

Doczekaliśmy się wreszcie premiery moda First person mode do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Projekt pozwala na aktywację sprawnie działającego trybu pierwszoosobowego.

Pod koniec lipca pisaliśmy o dobiegających końca pracach nad modem First person mode do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, czyli projektem, którego celem jest, zgodnie z nazwą, dodanie trybu pierwszoosobowego do przeboju studia CD Projekt RED. Autor modyfikacji, fan o ksywce SkacikPL, nie kazał nam na nią długo czekać i została ona już udostępniona do pobrania dla wszystkich zainteresowanych.

Mod służy głównie do eksploracji. - Wiedźmin 3: Dziki Gon - mod First person mode pozwala oglądać świat z oczu Geralta - wiadomość - 2016-08-07
Mod służy głównie do eksploracji.

Mod pozwala oglądać świat z oczu Geralta. Tryb pierwszoosobowy bardzo dobrze sprawdza się w akcji, a dodatkowo autor pozwolił ustawiać pole widzenia (maksymalna wartość FOV to 100) i konfigurować odrębnie czułość myszki przy rozglądaniu się w pionie, jak i poziomie. Do tego wszystko to zrobiono tak, żeby nie wchodziło w konflikty z innymi modyfikacjami.

Autor tworząc swój projekt stosował sprytne sztuczki kamery, dzięki czemu całość wygląda bardzo fajnie, ale ma jedno poważne ograniczenie – mod działa tylko podczas eksploracji na piechotę. W przypadku walki oraz jazdy konno gra przestawia się na widok trzecioosobowy.

Instrukcja obsługi:

1. Projekt do działania wymaga posiadania aktywowanej konsoli. Można tego dokonać na dwa sposoby – zainstalować specjalnego moda, albo otworzyć w notatniku plik general.ini (znajdziecie go w „...The Witcher 3 Wild Hunt\bin\config\base”, znaleźć tam sekcję [General] i dodać w niej linię:

DBGConsoleOn=true

Potem należy zapisać zmiany w pliki general.ini

2.Następnie wypakujcie archiwum z modem First person mode do głównego folderu z grą.

3.Uruchomcie grę i załadujcie jakiś zapisany stan gry.

4.Włączcie konsole (standardowo będzie to klawisz „~") i aktywujcie komendę:

fphook

Komendę tę trzeba wpisywać przy każdym załadowaniu gry. Po jej aktywacji włączanie/wyłącznie trybu FPP odbywa się za pomocą klawisza „P”.

5. Mod oferuje dodatkowe opcje, aby uzyskać ich listę aktywujcie w konsoli komendę

fphelp

  1. Pobierz moda