Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2016, 13:46

Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence – Ascension trafi jesienią na PC i PlayStation 4

Firma KOEI Tecmo zapowiedziała anglojęzyczną wersję japońskiej strategii Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence – Ascension. Gra trafi do sprzedaży w październiku, w wersjach na pecety i PlayStation 4.

Europejski oddział firmy KOEI Tecmo poinformował o zamiarze wydania gry Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence – Ascension, czyli kontynuacji strategii Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence z 2013 roku. Produkcja zmierza na pecety oraz konsolę PlayStation 4. Jej premiera zaplanowana została na 28 października. Warto wspomnieć, że w Japonii projekt ukazał się 24 marca jako Nobunaga's Ambition: Sozo Sengoku Risshiden. Co ciekawe, w Kraju Kwitnącej Wiśni dostępne są też wersje na PlayStation 3 i PlayStation Vita, ale z jakiegoś powodu KOEI Tecmo nie zamierza ich wypuścić w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Gra ukaże się w październiku - Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence – Ascension trafi jesienią na PC i PlayStation 4   - wiadomość - 2016-08-07
Gra ukaże się w październiku

Zgodnie z tradycjami serii akcja toczy będzie w trakcie ery Sengoku, czy jednego z najbardziej burzliwych okresów w historii Japonii, który przypadł na lata 1467-1573. Gracz będzie w stanie wziąć udział w najważniejszych bitwach i wydarzeniach tych czasów. Poczynając od powstania pierwszych rozłamów pomiędzy lokalnymi potęgami, poprzez utworzenie klanów, aż po wybuch nieuniknionego konfliktu, który ostatecznie doprowadził do narodzin szogunatu.

Gra pozwoli jeszcze dokładniej niż dotychczas poznać wszystkie te historie oraz z bliska przyjrzeć się tworzeniu armii i budowie twierdz dzięki dodaniu opcji rozpoczęcia zabawy jako zwykły oficer, który powoli piąć się będzie po szczeblach władzy, aż przejęcia kontroli nad całą Japonią. Oczywiście, nie zabraknie także możliwości rozpoczęcia rozgrywki wyżej na drabinie społecznej. W sumie autorzy szykują ponad dwa tysiące grywalnych postaci i każda z nich oparta będzie na autentycznej osobie z tamtych czasów.

Specjalnie dużo wysiłku włożono w opracowanie kampanii dla Yukimury Sanady, który uznawany był za jednego z największych wojowników ery Sengoku. Pozwoli ona prześledzić prawie całe jego życie – poczynając od szesnastych urodzin aż po śmierć podczas Oblężenia zamku Osaka. Również kilka innych postaci otrzyma specjalnie rozwinięte kampanie. Wśród nich znajdzie się m.in. Ieyasu Tokugawa, który ostatecznie stał się szogunem, czy Masamune Date, znany jako „Jednooki Smok”.

Zgodnie z tradycjami serii podczas zabawy zajmujemy się rozwojem własnych włości, gospodarką i handlem. Będziemy także prowadzili rozgrywki dyplomatyczne, szkolili armię i prowadzili wojny. Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence – Ascension zaoferuje jednak także sporo ulepszeń i nowości. Najważniejszą z nich będzie wspomniana już możliwość zagrania oficerem. Pozwoli ona doświadczyć rozgrywki w znacznie mniejszej skali i na początku otrzymamy bardzo małą domenę, a do bitwy osobiście poprowadzimy raptem kilka oddziałów. W trakcie starć pojawi się możliwość wypełniania zadań opcjonalnych. Ponadto wreszcie wprowadzone zostaną wyczekiwane przez fanów pełne bitwy morskie oraz oblężenia.

  1. Oficjalna strona gry