Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PCPS3PSV
Okładka Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence - Ascension (PS4)

Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence - Ascension

Strategia turowa stworzona przez firmę Koei Tecmo, z akcją osadzoną w Japonii okresu Sengoku (lata 1467-1573).

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | strategiczne wojenne | renesans | historyczne | Japonia

Okładka Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence - Ascension (PS4)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

data premiery gry:

24mar2016

PC PS4 PS3 PSV

Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence – Ascension to wydana na platformę PS4, PC itd. turowa strategia historyczna, będąca kolejną odsłoną cyklu zapoczątkowanego w 1983 roku. Grę opracowała firma KOEI Tecmo, czyli ten sam zespół, który stał za wszystkimi poprzednimi częściami.

Fabuła

Zgodnie z tradycjami serii akcja toczy się w trakcie ery Sengoku, czyli jednego z najbardziej burzliwych okresów w historii Japonii, przypadającego na lata 1467-1573. Gracz może wziąć udział w najważniejszych bitwach i wydarzeniach tych czasów – poczynając od powstania pierwszych rozłamów pomiędzy lokalnymi potęgami, poprzez utworzenie klanów, aż po wybuch nieuniknionego konfliktu, który ostatecznie doprowadził do narodzin szogunatu.

Szczególnie dużo wysiłku włożono w opracowanie kampanii dla Yukimury Sanady, który uznawany był za jednego z największych wojowników ery Sengoku. Pozwala ona prześledzić prawie całe jego życie – od szesnastych urodzin aż po śmierć podczas oblężenia zamku w Osace. Również kilka innych postaci otrzymało specjalnie rozwinięte kampanie. Wśród nich znalazł się m.in. Ieyasu Tokugawa, który ostatecznie stał się siogunem, czy Masamune Date, znany jako „Jednooki Smok”.

Mechanika

Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence – Ascension zbudowano na tych samych fundamentach co poprzednie odsłony. Dostajemy więc turową strategię, w której zajmujemy się rozwojem własnych włości, gospodarką i handlem. Musimy także prowadzić rozgrywki dyplomatyczne, szkolić wojsko i toczyć wojny. Gra nie ogranicza się jednak do odtwarzania rozwiązań wcześniejszych części, gdyż oferuje także sporo ulepszeń i nowości. Produkcja pozwala jeszcze dokładniej poznać realia tamtych czasów oraz z bliska przyjrzeć się tworzeniu armii i budowie twierdz dzięki opcji rozpoczęcia zabawy jako zwykły oficer, który musi powoli piąć się po szczeblach władzy. Umożliwia to doświadczenie rozgrywki w znacznie mniejszej skali; na początku otrzymujemy bardzo małą domenę, a do bitwy osobiście możemy poprowadzić raptem kilka oddziałów. Oczywiście, nie zabrało także możliwości rozpoczęcia rozgrywki wyżej na drabinie społecznej. W sumie autorzy przygotowali ponad dwa tysiące grywalnych postaci i każda z nich oparta jest na autentycznej osobie z tamtych czasów.

W trakcie starć pojawiła się możliwość wypełniania zadań opcjonalnych. Ponadto wreszcie wprowadzone zostały wyczekiwane przez fanów pełne bitwy morskie oraz oblężenia.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 2,3 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence - Ascension

Wymagania wiekowe Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence - Ascension

12+

Wymagania sprzętowe Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence - Ascension

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHz, 1 GB, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GTS lub lepsza, 5 GB HDD, Windows Vista/7/8/8.1/10
Minimalne: Intel Pentium 4 1.6 GHz, 1 GB, karta grafiki 128 MB lub lepsza, 5 GB HDD, Windows Vista/7/8.1/10

Danteveli_ Ekspert 1 listopada 2016

Nobunaga Oda to jedna moich ulubionych postaci historycznych z Kraju Kwitnącej Wiśni. Człowiek, który dla taktycznej przewagi w początku swojej politycznej i militarnej kariery udawał głupka by w kilka lat później podbić prawie cały kraj i zrewolucjonizować japońską sztukę wojenną, jest fascynująca postacią. Moja mini obsesja Nobunagą sprawiła, że niczym ćma do ognia pędzę do każdej gry z udziałem Ody. Teraz w moje ręce trafiło Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence – Ascension. Czy gra ta oferuje nam coś poza przydługim tytułem?

8.0
Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence – Ascension trafi jesienią na PC i PlayStation 4
Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence – Ascension trafi jesienią na PC i PlayStation 4

wiadomość7 sierpnia 2016

Firma KOEI Tecmo zapowiedziała anglojęzyczną wersję japońskiej strategii Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence – Ascension. Gra trafi do sprzedaży w październiku, w wersjach na pecety i PlayStation 4.

PC
PS4
PS3
PSV