Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2016, 16:59

autor: Góral

Prey for the Gods sfinansowane na Kickstarterze

Prey for the Gods, produkcja inspirowana grą Shadow of the Colossus, została sfinansowana na Kickstarterze. Twórcy potrzebowali 300 tysięcy dolarów, a ostatecznie udało im się zebrać nieco ponad pół miliona dolarów.

Na początku lipca studio No Matter rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na grę Prey for the Gods, określaną mianem duchowego spadkobiercy słynnego Shadow of the Colossus z konsoli PlayStation 2. Deweloperzy potrzebowali na produkcję 300 tysięcy dolarów, a ostatecznie udało im się pozyskać nieco ponad pół miliona od blisko 15 tysięcy osób. W związku z tym, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to tytuł zadebiutuje na rynku pod koniec 2017 roku. Co ciekawe, pierwotnie zakładano tylko wersję na PC-ty, a konsolowe wydanie (PlayStation 4 i Xbox One) miało powstać, jeżeli udałoby się zebrać 600 tysięcy dolarów. Studio jednak jakiś czas temu potwierdziło, że kwota ta nie będzie wymagana, by gra pojawiła się na sprzęcie Sony oraz Microsoftu.

Prey for the Gods sfinansowane na Kickstarterze - ilustracja #1
Prey for the Gods w skrócie:
  • trzeciosoobowa przygodowa gra akcji z elementami survivalu;
  • ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz PC-tach;
  • premiera została zaplanowana na końcówkę 2017 roku.

W Prey for the Gods wcielimy się w osobę wysłaną na skraj umierającego świata, gdzie będziemy musieli odkryć, co jest przyczyną niekończącej się zimy. Rozgrywka skupiać będzie się na kilku podstawowych aspektach – walce z gigantycznymi przeciwnikami oraz mniejszymi istotami, survivalu i eksploracji. Zabawa ma być nieliniowa i pełna sekretów, a dodatkowo deweloperzy obiecują zmienne warunki pogodowe oraz cykl dnia i nocy.

Produkcja jest bardzo ambitna, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że tworzą ją zaledwie trzy osoby. Co prawda pieniądze zebrane na Kickstarterze pozwolą ekipie zatrudnić animatora i dewelopera odpowiedzialnego za tworzenia świata, niemniej, to i tak w dalszym skromny zespół.

Tak czy siak, Prey for the Gods zapowiada się bardzo ciekawie, a na zakończenie mamy jeszcze kilkuminutowy materiał z rozgrywką opublikowany przez PewDiePie, na którym możemy zobaczyć chociażby walkę ze zjawami oraz znanym ze zwiastunów gigantem.