Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 sierpnia 2016, 19:19

Chaos Chronicle - RPG firmy Nexon zadebiutowało na rynku mobilnym

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Chaos Chronicle, czyli nowe RPG na modelu free-to-play od specjalizującej się w tej kategorii firmy Nexon.

Nexon to rzadki przykład firmy, która doskonale radzi sobie zarówno na rynku pecetowym, co mobilny. Zwłaszcza dużą popularnością cieszą się przeznaczone na smartfony i tablety RPG-i, takie jak Heroes of Incredible Tales czy Fantasy War Tactics. Oferta azjatyckiego giganta w tym gatunku właśnie uległa rozszerzeniu o nową pozycję zatytułowaną Chaos Chronicle.

Gra nie posiada jednej konkretnej linii fabularnej. Akcja toczy się po prostu w klasycznej dla tego typu produkcji krainie fantasy, łączącej elementy europejskiego średniowiecza, azjatyckiej kultury oraz elementów nadnaturalnych. Wcielamy się w wojownika będącego członkiem organizacji mającej chronić świat przez złem. Zamiast jednej kampanii mamy więc zestaw najczęściej niepowiązanych ze sobą przygód o różnej długości. Poza trybem pojedynczego gracza Chaos Chronicle oferuje opcję zmierzenia się z innymi użytkownikami w potyczkach PvP.

Chaos Chronicles jest natawione głównie głównie na walkę. Produkcja ma znacznie prostszą strukturę niż typowi przedstawiciele tego gatunku. Nie znajdziemy tutaj klasycznej swobodnej eksploracji i zamiast tego cała zabawa obraca się wokół realizowania misji, mających postać kilkuminutowych wyzwań, najczęściej polegających na pokonaniu wszystkich przeciwników, których spotkamy na mapie.

Na początku rozgrywki gracz wybiera swojego bohatera, a potem werbuje innych członków drużyny, którzy tutaj noszą miano wasali. Misje przypominają wizualnie chodzone bijatyki, ale nie mamy kontroli nad postaciami. Zamiast tego automatycznie pędzą one w prawą stronę ekranu i same atakują wrogów. My jedynie aktywujemy różne umiejętności specjalne każdego z wojowników w momentach, które przyniosą nam największe korzyści.

Duża część zabawy obraca się wokół kolekcjonowania towarzyszy broni. co przypomina rozwiązania znane z serii Pokemon. W sumie dołączyć do nas może kilkuset herosów i należy gromadzić ich w ilościach większych niż jest to potrzebne na misje. Wynika to z tego, że jednym z głównych sposobów rozwoju jest łączenie kilku słabszych postaci w jedną mocniejszą. Nie zabrakło także klasycznego ulepszania statystyk za punkty doświadczenia oraz kupowania coraz lepszego ekwipunku.

Chaos Chronicle ukazało się w wersjach na systemy mobilne iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Chaos Chronicle w App Store

Chaos Chronicle w Google Play