Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Chaos Chronicle (iOS)
OkładkaChaos Chronicle (iOS)

Chaos Chronicle

Opracowana przez ekipę WING Studio mobilna gra RPG w realiach fantasy.

RPG | fantasy | zagraj za darmo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chaos Chronicle Premiera

25maj2016

AND

18lip2016

iOS

Chaos Chronicle to wydana na platformę AND i iOS gra RPG. Produkcję opracował zespół WING Studio, a wydała firma Nexon. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Fabuła

Gra nie ma jednej konkretnej linii fabularnej. Akcja toczy się po prostu w klasycznej dla tego typu produkcji krainie fantasy, łączącej elementy europejskiego średniowiecza, azjatyckiej kultury oraz elementów nadnaturalnych. Wcielamy się w wojownika będącego członkiem organizacji mającej chronić świat przez złem. Zamiast jednej kampanii mamy więc zestaw najczęściej niepowiązanych ze sobą przygód o różnej długości.

Mechanika

Wydane na mobilny system AND i iOS Chaos Chronicle to gra RPG nastawiona głównie na walkę. Produkcja ma znacznie prostszą strukturę niż typowi przedstawiciele tego gatunku. Nie znajdziemy tutaj klasycznej swobodnej eksploracji, gdyż cała zabawa obraca się wokół realizowania misji, mających postać kilkuminutowych wyzwań, najczęściej polegających na pokonaniu wszystkich spotkanych na mapie przeciwników.

Na początku rozgrywki gracz wybiera swojego bohatera, a potem werbuje innych członków drużyny, którzy tutaj noszą miano wasali. Misje przypominają wizualnie chodzone bijatyki, ale nie sprawujemy tu bezpośredniej kontroli nad postaciami. Bohaterowie automatycznie pędzą w prawą stronę ekranu i sami atakują wrogów. My jedynie aktywujemy umiejętności specjalne każdego z wojowników w momentach, które przyniosą nam największe korzyści.

Duża część zabawy obraca się wokół kolekcjonowania towarzyszy broni. W sumie dołączyć do nas może kilkuset herosów i należy gromadzić ich w liczbach większych niż jest to potrzebne na misje. Wynika to z tego, że jednym z głównych sposobów ich rozwoju jest łączenie kilku słabszych postaci w jedną mocniejszą. Nie zabrakło także klasycznego poprawiania statystyk za punkty doświadczenia oraz kupowania coraz lepszego ekwipunku.

Tryby gry

Gra oferuje tryb dla pojedynczego gracza oraz opcję zmierzenia się z innymi użytkownikami w potyczkach PvP. W przypadku rozgrywek multiplayer gracze mogą łączyć się w gildie i wspólnymi siłami walczyć z konkurencyjnymi organizacjami.

Kwestie techniczne

Chaos Chronicle wykonano w atrakcyjnej dwuwymiarowej grafice, opracowanej w typowo azjatyckim stylu. Postacie są płynnie animowane, a lokacje różnorodne, dzięki czemu na grę patrzy się z przyjemnością.

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Chaos Chronicle: 12+

Chaos Chronicle Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND