Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2023, 17:43

Twórcy Wiedźmina 3 wypuścili tkliwy film z podziękowaniami

Studio CD Projekt postanowiło podziękować fanom Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu pełnym emocji filmikiem.

Źródło fot. Grupa CD Projekt.
i

Niedługo Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma kolejne poprawki do „next-genowej” aktualizacji. W międzyczasie studio CD Projekt Red opublikowało filmik, w którym podziękowało fanom za wsparcie. Materiał został zamieszczony w serwisie Twitter i możecie go obejrzeć poniżej.

Klip powstał we współpracy ze społecznością i uwzględnia wypowiedzi graczy z całego świata, którzy podali swoje ulubione elementy z trzeciego Wiedźmina. Nie zabrakło też fanowskiej twórczości, od cosplayów, przez prace artystyczne, po różnorakie akcesoria i gadżety.

Publikacja filmiku zbiegła się w czasie z debiutem pudełkowego wydania Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Uwzględnia ono nie tylko „next-genowe” poprawki z ostatniej aktualizacji, ale też oba rozszerzenia (Serca z kamienia i Krew i wino) oraz pomniejsze DLC wydane po premierze oryginału w 2015 roku.

Ponadto CD Projekt szykuje następny pakiet poprawek, który ma usunąć usterki wprowadzone przez ostatnią dużą aktualizację Wiedźmina 3. Patch ma pojawić się „niedługo”, ale wciąż czekamy na konkretną datę. To samo dotyczy debiutu uaktualnienia na Nintendo Switchu (zaplanowanego na ten rok).

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej