Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2015, 20:40

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Wiedźmin 3 – 1,3 miliona sprzedanych egzemplarzy na PC

Jak wynika z ujawnionych dzisiaj danych, pecetową wersję gry Wiedźmin 3: Dziki Gon kupiło ponad 1,3 miliona graczy. W sumie gra rozeszła się w nakładzie 4 milionów sztuk w ciągu dwóch tygodni od dnia premiery.

Prawie 1,3 miliona graczy kupiło Wiedźmina 3 na PC - Wiedźmin 3 – 1,3 miliona sprzedanych egzemplarzy na PC - wiadomość - 2015-06-11
Prawie 1,3 miliona graczy kupiło Wiedźmina 3 na PC

Dwa dni temu informowaliśmy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon rozszedł się w nakładzie 4 milionów egzemplarzy w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia sprzedaży. Jak można dowiedzieć się z opublikowanego dzisiaj filmiku promocyjnego programu GOG Galaxy, ponad 1,3 miliona kopii z tej kwoty to wydania pecetowe. 693 tysiące sztuk zarejestrowano w GOG Galaxy – co zapewne jest sumą cyfrowych edycji GOG.com i wydań pudełkowych – zaś 613 tysięcy to wersje z pozostałych platform dystrybucji cyfrowej, np. Steam czy Origin. Niestety nie wiemy jeszcze, jak wygląda udział poszczególnych wariantów konsolowych w wyżej wspomnianych 4 milionach, niemniej jednak wynik komputerów osobistych, stanowiący niemal trzecią część ogółu sprzedaży, jest zdecydowanie imponujący. Prawdopodobnie nie bez wpływu na tę sytuację pozostaje fakt, że seria Wiedźmin początkowo była cyklem wyłącznie pecetowym (pierwsza konwersja na konsolę, Xboksa 360, miała miejsce w kwietniu 2012 roku).

Warto również w tym miejscu przypomnieć, że koszty produkcji Wiedźmina 3: Dziki Gon zwróciły się firmie CD Projekt jeszcze w pierwszym dniu sprzedaży, zaś do przedednia premiery złożono około 1,5 miliona pre-orderów na grę.

Trzecia odsłona rodzimej produkcji spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem zarówno w kraju, jak i zagranicą. W serwisie metacritic żadna z trzech wersji gry nie posiada średniej ocen recenzentów niższej od 9/10. Podobnie sytuacja ma się z notami wystawionymi przez internautów (oprócz Xboksa One, który otrzymał 8,9/10).

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował 19 maja po dwóch obsuwach. Dotychczas ukazało się kilka łatek, a także osiem z planowanych szesnastu darmowych DLC do gry. Wiemy ponadto, że w produkcji znajdują się także co najmniej dwa duże dodatki fabularne: Wino i Krew oraz Serce z Kamienia.