Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2014, 09:27

autor: Góral

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów dostępny na Linuksie. Przeceniono dwie pierwsze części

Studio CD Projekt RED udostępniło grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów użytkownikom systemów operacyjnych Linux (Ubuntu 12.04 i SteamOS - inne wersje nie są oficjalnie wspierane). W związku z tym przygotowano także promocję na dwie pierwsze odsłony serii Wiedźmin, które można kupić z 80% zniżką do jutra, do godziny 19:00.

Firma CD Projekt RED udostępniła uznaną grę RPG Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona w wersji na system operacyjny Linux. Najnowsza edycja została wyposażona we wszystkie wydane wcześniej dodatki i ulepszenia, a mogą się nią cieszyć użytkownicy Ubuntu 12.04 i SteamOS. Tytuł możliwy jest do zakupienia w platformie cyfrowej dystrybucji Steam. W związku z tym deweloper przygotował specjalną ofertę na grę, którą można obecnie kupić z 80% zniżką, czyli za 3,99 euro (około 17 zł). Przy okazji przeceniono także Wiedźmina: Edycję Rozszerzoną. „Jedynkę” nabędziecie za 1,59 euro (około 7 zł). Promocja potrwa do jutra, do godziny 19:00. Warto się więc pośpieszyć z zakupem, jeżeli wcześniej nie załapaliście się na liczne promocje. Przy okazji opublikowano wymagania sprzętowe linuksowej wersji, z którymi zapoznacie się poniżej.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów dostępny na Linuksie. Przeceniono dwie pierwsze części - ilustracja #1

Wymagania minimalne:

  • Procesor: Intel Core 2 Duo,
  • Karta graficzna: GeForce 9800 512MB,
  • Pamięć: 4 GB RAM,
  • Dysk twardy: 25 GB wolnego miejsca,
  • System operacyjny: Ubuntu 12.04 i SteamOS (może działać na innych wersjach, ale nie są one oficjalnie wspierane).

Wymagania zalecane:

  • Procesor: Quad Core Intel,
  • Karta graficzna: GeForce GT 640 1GB,
  • Pamięć: 4 GB RAM.

Jednocześnie warto wspomnieć, że studio współpracuje z firmą AMD nad wsparciem dla kart graficznych Radeon. Niestety obecnie użytkownicy tych układów mogą mieć wielkie problemy z uruchomieniem gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to jedna z najbardziej znanych polskich gier wideo, która ukazała się na komputerach osobistych w maju 2011 roku. Rok później produkcja trafiła także do posiadaczy konsol Xbox 360. Tytuł, wraz z pierwszą częścią, sprzedał się w łącznym nakładzie przekraczającym 7 mln egzemplarzy. Obecnie studio CD Projekt RED pracuje nad Wiedźmin 3: Dziki Gon – jedną z najbardziej wyczekiwanych gier przyszłego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.