Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2018, 19:34

autor: godrikus

Wersja demo Past Cure na PC dostępna; ujawniono wymagania sprzętowe

Studio Phantom 8, twórcy gry Past Cure – psychologicznego thrillera inspirowanego filmem Incepcja – postanowili udostępnić wersję demonstracyjną swojej debiutanckiej produkcji. Podzielili się też wymaganiami sprzętowymi wersji PC.

Past Cure to trzecioosobowa gra akcji, w której wcielamy się poddanego tajnym eksperymentom byłego żołnierza. - Wersja demo Past Cure na PC dostępna; ujawniono wymagania sprzętowe - wiadomość - 2018-02-14
Past Cure to trzecioosobowa gra akcji, w której wcielamy się poddanego tajnym eksperymentom byłego żołnierza.

Wersje demo gier wideo stały się w obecnych czasach rzadkością – dobrze, że zdarzają się jednak twórcy, którzy pozwalają na darmowe przetestowanie swoich produkcji przed zakupem. Do ich grona dołączył początkujący zespół Phantom 8 Studios. Pochodzący z Niemiec deweloper postanowił udostępnić na Steamie demo swojego branżowego debiutu – Past Cure – gry akcji z widokiem z trzeciej osoby, fabularnie inspirowanej kinową Incepcją Christophera Nolana. Premiera gry została zapowiedziana na 23 lutego. Poza demem (niestety, dostępnym na ten moment tylko na PC), które pobrać możecie pod tym adresem, otrzymaliśmy także wymagania sprzętowe, które prezentujemy poniżej:

Minimalne wymagania sprzętowe

Procesor: Intel Core i5-2400 lub AMD FX-8320

Pamięć RAM: 4 GB

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX670 lub AMD Radeon HD7870

Zalecane wymagania sprzętowe

Procesor: Intel Core i7-5820K lub AMD FX-8350

Pamięć RAM: 8 GB

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX1050 lub AMD Radeon R9 270X

Twórcy opisują swoje dzieło jako „thriller psychologiczny, w którym zatarte zostają granice między jawą a snem”. Produkcja ma się wyróżniać angażującym wątkiem fabularnym, oraz bardzo dopracowaną – szczególnie biorąc pod uwagę ograniczony budżet początkującego studia – oprawą graficzną. Pod względem mechaniki, Past Cure ma łączyć w sobie kilka gatunków, na przemian wymagając od gracza sprawności w otwartych wymianach ognia i cichej infiltracji, zaś w równoległym wymiarze niczym z sennego koszmaru – rozwiązywania zagadek logicznych. Przypominamy, że premiera gry zaplanowana jest na 23 lutego w wersjach na PC, PlayStation 4 i Xboxa One.