Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2021, 21:10

autor: Maycuzai

Znamy datę premiery Weird West - nowej gry współtwórców Dishonored

Poznaliśmy datę premiery Weird West – gry RPG od współtwórców serii Dishonored. Wraz z nią dostaliśmy świeżutki gameplay prezentujący mechaniki, zarys postaci oraz przewidywaną długość gry.

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby RDR2 z elementami fantasy? Wygląda na to, że Raphael Colantonio – założyciel i były szef Arkane Studios (znanego z cyklu Dishonored czy wydanego niedawno Deathloop) – zadał sobie to samo pytanie. Tak oto, wraz ze swoim nowym, niezależnym studiem WolfEye, rozpoczął prace nad Weird West izometrycznym RPG akcji w klimatach Dzikiego Zachodu z nadprzyrodzonymi elementami.

Teraz, po dwóch latach od zapowiedzi produkcji, wreszcie dowiedzieliśmy się, kiedy ta zadebiutuje. Stanie się to 11 stycznia przyszłego roku. Aby nieco przybliżyć graczom, czym dokładnie ma być ten tytuł, twórcy przygotowali serię filmów „Droga do Weird West”, której pierwszy epizod jest już dostępny (poniżej).

Weird West zalicza się do gatunku immersive sim, co oznacza, że kładzie nacisk na wybory gracza oraz oferuje wiele sposobów na rozwiązywanie stawianych przed nim problemów przy użyciu rozmaitych, złożonych systemów rozgrywki. Deweloperzy twierdzą, że gra ma wystarczyć na około 40 godzin zabawy.

Zostanie ona podzielona na pięć części – każda opowie o zmaganiach innego protagonisty. Co specjalnego łączy tych bohaterów? Dowiemy się tego dopiero w zwieńczeniu opowieści. Docelowymi platformami sprzętowymi Weird West są PC, Xbox One oraz PS4.