Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2021, 21:09

autor: Qskan

Trzech Polaków ze statusem Legendy na Majorze CS:GO

Dobre wiadomości dla polskich fanów CS:GO. Zespół ENCE z dwoma naszymi rodakami na pokładzie awansował do fazy zasadniczej najważniejszego wydarzenia roku – PGL Major Sztokholm 2021.

W SKRÓCIE:
  1. Zespół ENCE z dwoma Polakami w składzie wywalczył dziś sobie awans do fazy zasadniczej najważniejszego turnieju CS:GO – PGL Major Sztokholm 2021.
  2. Drużyna „naszych” awansowała do następnego etapu z następującym bilansem: trzy zwycięstwa, jedna porażka.
  3. W Fazie Legend reprezentować nas będzie jeszcze Michał „MICHU” Muller z Evil Geniuses.

PGL Major Sztokholm 2021 – największe wydarzenie w CS:GO w tym roku – nabiera rozpędu. Co ważne dla fanów z Polski, wiemy już na pewno, że w zasadniczym etapie turnieju – Fazie Legend – zobaczymy komplet trzech zawodników z naszego kraju. Do tej pory udziału w bitwie o najwyższe stawki mógł być pewny jedynie Michał „MICHU” Muller z zespołu Evil Geniuses. Dziś do gry o CS-ową sławę i chwałę dołączyli Paweł „dycha” Dycha i Olek „hades” Miśkiewicz z drużyny ENCE. Zespół z Polakami na pokładzie wywalczył sobie dziś awans.

JAK WYGLĄDAJĄ ROZGRYWKI MAJORA CS:GO?

Właściwy turniej składa się z dwóch etapów: Fazy Pretendentów oraz Fazy Legend. W tej pierwszej bierze w tym roku udział 16 drużyn, które wywalczyły udział we wcześniejszych kwalifikacjach. Rozgrywki odbywają się w systemie szwajcarskim, tzn. pary są losowane spośród zespołów z takim samym bilansem (np. drużyna z jednym zwycięstwem i jedną porażką będzie grać tylko i wyłącznie z przeciwnikiem o takich samych rezultatach). Drużyny, które w tej fazie turnieju osiągną trzy zwycięstwa, przechodzą dalej.

W Fazie Legend ósemka drużyn, która przebrnęła zmagania Fazy Pretendentów, dołączy do ośmiu ekip, które osiągnęły wymóg kwalifikacyjny, by rozpocząć turniej bez konieczności walki z Pretendentami. Właściwy etap Majora również zaczyna się od systemu szwajcarskiego, który wyłania ósemkę najlepszych zespołów. Zmierzą się one w etapie turniejowym. Na zwycięzców czeka nagroda w wysokości miliona dolarów.

ENCE pokonało dziś niemiecki zespół BIG. Mecz odbywał się w systemie BO3 (do dwóch wygranych map). Polsko-izraelsko-duńsko-fiński miks pokonał oponentów 2:1 (pełne sprawozdanie z rozgrywki znajduje się tutaj). Zespół z Polakami w składzie awansował do Fazy Legend z bilansem 3:1, wcześniej pokonując ekipy Godsent oraz MOUZ, a także ulegając FaZe Clanowi. Ostatni turniej rangi Major, na którym polscy gracze zaszli tak daleko, odbył się w 2017 roku w Krakowie. Vitrus.Pro odpadło wtedy w półfinale.

Faza Pretendentów jeszcze nie dobiegła końca, jutro czekają nas rozstrzygające mecze drużyn z bilansem 2:2. „Właściwy” Major rozpocznie się 30 października – oprócz duetu reprezentującego barwy ENCE zobaczymy na nim MICH-a, na co dzień grającego za oceanem.

Jeżeli chcecie kibicować Polakom na PGL Major Sztokholm 2021, to pod tym linkiem (polski stream tutaj) znajdziecie oficjalne transmisje z turnieju.