Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2021, 09:20

Weird West - gra współtwórców Dishonored opóźniona

Firma Devolver Digital i studio WolfEye ogłosiły, że gra Weird West zaliczy ponad dwumiesięczny poślizg.

Mamy złe wieści dla osób czekających na Weird West, czyli immersive sima studia WolfEye. Premiera gry została przełożona na 31 marca 2022 roku.

Przypomnijmy, że pierwotnie gra miała ukazać się 11 stycznia 2022 r. Decyzję o opóźnieniu debiutu ogłosiła będąca wydawcą Weird West firma Devolver Digital. Zrobiła to na swoim koncie Twitter.

Weird West - gra współtwórców Dishonored opóźniona - ilustracja #1

Równocześnie z ogłoszeniem poślizgu wypuszczono krótki filmik, w którym główny projektant Raphaël Colantonio tłumaczy powody podjęcia takiej decyzji.

Obecnie WolfEye Studios przeprowadza prywatną betę, w której udział biorą zaufani testerzy. Ich wrażenia z Weird West są bardzo pozytywne, ale dali oni jednocześnie do zrozumienia deweloperom, że projekt wciąż nie nadaje się do wypuszczenia i konieczne jest jego dopracowanie. Twórcy posłuchali tej rady i zdecydowali się przełożyć premierę o dwa miesiące.

Ostatnich kilkanaście miesięcy wypełnionych było rozczarowującymi premierami gier, które wydano zbyt wcześnie. Wystarczy tu wspomnieć o Cyberpunk 2077, Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition czy Battlefield 2042. Dobrze więc, że Devolver Digital i WolfEye Studios chcą uniknąć takiego losu.

Przypomnijmy, że Weird West zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Dzięki wstecznej kompatybilności w tytuł zagrają także posiadacze Xboksa Series X/S i PlayStation 5. Produkcja od dnia premiery dostępna będzie również w abonamencie Game Pass – zarówno na PC, jak i konsolach Xbox.

  1. Oficjalna strona gry