Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2021, 18:06

Wasteland 3 The Battle of Steeltown pierwszym narracyjnym DLC. Jest data premiery i zwiastun

Pierwsze fabularne DLC do Wasteland 3 otrzymało datę premiery. Do postapokaliptycznego Kolorado powrócimy 3 czerwca w The Battle of Steeltown.

W SKRÓCIE:
  • Wasteland 3 otrzyma 3 czerwca pierwsze fabularne DLC.
  • The Battle of Steeltown zaoferuje graczom historię związaną z fabrykami Patriarchy.
  • DLC wprowadzi również nowe elementy gameplayu i rozbuduje ekwipunek.

Już niedługo Wasteland 3 wzbogaci się o nowe DLC. The Battle of Steeltown będzie dostępne dla graczy od 3 czerwca. To pierwsze fabularne rozszerzenie przygotowane dla ciepło przyjętego RPG od inXile entertainment. Do tej pory gra oferowała tylko jeden dodatek w postaci Colorado Survival Gear, czyli małej paczki specjalnego ekwipunku.

The Battle of Steeltown zabierze graczy do tytułowego Steeltown, czyli kompleksu fabrycznego, w którym wytwarzana jest broń oraz inny ekwipunek używane przez siły porządkowe Colorado Springs. Jest to więc jedna z najważniejszych lokacji, nad którymi pieczę sprawuje Patriarcha. Niestety ciągłe napady bandytów, strajki robotników oraz wiele innych przeszkód stanowi zagrożenie dla regularnych dostaw sprzętu. Nasza grupa Strażników zostanie więc wysłana przez lidera Kolorado w celu uporania się z narastającymi problemami.

DLC zaoferuje graczom całkowicie nową lokację, która wypełniona będzie misjami oraz nieznanymi wcześniej przeciwnikami. Rozszerzenie rozbuduje także niektóre mechaniki i pozwoli na inne niż wcześniej sposoby rozwiązywania problemów. W starciach będziemy mogli użyć nowych form osłon oraz broni, która nie uśmierci naszych przeciwników. Do gry trafi też więcej oryginalnych utworów i coverów, które rozbudują umilające nam jazdę po Kolorado radio. Twórcy zapowiedzieli również, że nowe elementy gameplayu obowiązywać będą także poza obszarem Steeltown.