Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2021, 17:58

autor: Karol Laska

Solasta, soczyste RPG w stylu Baldur's Gate 3, z datą premiery

Paryskie studio Tactical Adventures ogłosiło datę, w której jego taktyczny RPG, Solasta: Crown of the Magister, opuści wczesny na dostęp na Steamie i otrzyma aktualizację 1.0.

SOLASTA: CROWN OF THE MAGISTER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Tactical Adventures
  2. Wydawca: Tactical Adventures
  3. Gatunek: taktyczne RPG
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 27 maja 2021 roku

W czerwcu 2019 roku studio Tactical Adventures zapowiedziało swój debiutancki projekt pod tytułem Solasta: Crown of the Magister, czyli taktycznego, izometrycznego „erpega” przywodzącego na myśl serię Larian Studios spod znaku Divinity: Original Sin. Gra znajduje się we wczesnym dostępie na Steamie od października 2020 roku, a dziś się dowiedzieliśmy, kiedy ma mieć premierę jej pełna wersja.

Deweloperzy z Tactical Adventures zapowiedzieli na swoim blogu, że aktualizacja 1.0 do Solasty pojawi się 27 maja 2021 roku, a więc tytuł spędzi łącznie we wczesnym dostępie nieco ponad 7 miesięcy. Produkcja ukaże się jedynie na pecetach, ale nie tylko na Steamie. Grę możecie nabyć także za pośrednictwem rodzimej platformy GOG.

Twórcy zapowiedzieli, że przejście Solasty zajmie około 40 godzin. W czas ten wliczone są także zadania poboczne, choć wszystko tak naprawdę będzie zależeć od preferowanego przez gracza stylu gry oraz wybranego poziomu trudności. Twórcy nie planują jak na razie żadnych rozszerzeń fabularnych, choć zadeklarowali, że produkcja będzie wspierana po premierze wszelakimi aktualizacjami balansującymi rozgrywkę.

Warto jednak zaznaczyć, że część z Was na pewno będzie miała co robić, nawet jeśli ukończy kampanię fabularną. Solasta: Crown of the Magister oferuje bowiem specjalny tryb o nazwie Dungeon Maker, który umożliwia projektowanie własnych poziomów, a następnie ich przechodzenie lub udostępnianie innym graczom. Jest to więc ciekawy sposób na sprawdzenie swoich umiejętności designerskich.

  1. Strona internetowa gry Solasta: Crown of the Magister
  2. Karta gry Solasta: Crown of the Magister na Steamie