Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 15 kwietnia 2021, 17:05

Aż trzy pozycje od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostaną aż trzy pozycje - Deponia: The Complete Journey, Filary Ziemi oraz The First Tree. Wszystkie te produkcje będzie można odebrać do 22 kwietnia.

[Aktualizacja] Deponię: The Complete Journey, Filary Ziemi oraz The First Tree można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Alien: Isolation oraz Hand of Fate 2.

Najbliższe dni będą stanowiły kontynuację małego święta dla miłośników przygodówek posiadających konto na platformie Epic Games Store. Od dziś, równo od godziny 17:00 czasu polskiego, będzie bowiem można odebrać na niej za darmo aż trzy pozycje, które można zaliczyć do tego gatunku - Deponia: The Complete Journey, Filary Ziemi oraz The First Tree. Zanim to jednak nastąpi, wciąż istnieje opcja przypisania do swoich kont produkcji udostępnionej w ubiegłym tygodniu, czyli 3 out of 10: Season Two.

Deponia: The Complete Journey jest kompletnym wydaniem trzech pierwszych części humorystycznych przygodówek od studia Daedalic Entertainment, opowiadających historię Rufusa – wyjątkowego choleryka i samoluba, który przeżywa różne przygody na tytułowej, pełnej śmieci planecie. W skład zestawu wchodzą produkcje Deponia, Chaos on Deponia oraz Goodbye Deponia, wzbogacone dodatkowo o ponad 4 godziny komentarza twórców oraz szereg materiałów dodatkowych.

  1. Deponia: The Complete Journey na platformie Epic Games Store

Filary Ziemi to z kolei próba przeniesienia na ekrany komputerów monumentalnej powieści Kena Folletta pod tym samym tytułem. Za stworzenie tej produkcji również odpowiada studio Daedalic Entertainment. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku oryginału, jej akcja toczy się w XII-wiecznej Anglii podczas niespokojnego okresu po śmierci króla Henryka I. W niewielkiej osadzie Kingsbridge rozpoczynają się prace nad budową nowej katedry. Wydarzenia temu towarzyszące obserwujemy z perspektywy przeora Filipa, chłopaka Jacka oraz zhańbionej szlachcianki Alieny. Produkcja została ciepło przyjęta przez media branżowe – w serwisie Metacritic może się pochwalić średnią ocen na poziomie 85/100.

  1. Filary Ziemi na platformie Epic Games Store

Na koniec coś dla miłośników nieco bardziej baśniowych klimatów. The First Tree jest opracowanym przez Davida Wehle'a tytułem, skupiającym się na losach lisicy poszukującej swojego potomstwa oraz młodej pary zmagającej się z problemem śmierci w swym najbliższym otoczeniu. Zabawa polega na eksploracji kolejnych pięknie wykreowanych miejsc i odkrywanie w nich różnych przedmiotów oraz faktów popychających fabułę do przodu. Tytuł, prócz PC, jest również dostępny na PlayStation 4, Xboksie One i Nintendo Switch, a także urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS.

  1. The First Tree na platformie Epic Games Store

Deponię: The Complete Journey, Filary Ziemi oraz The First Tree będzie można zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store do 22 kwietnia. Gdy oficjalnie poznamy tytuł (bądź tytuły), jaki zostanie udostępniony jako następny, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store
  2. Filary Ziemi – poradnik do gry
  3. Deponia – poradnik do gry
  4. Chaos on Deponia – poradnik do gry
  5. Goodbye Deponia – poradnik do gry