Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2020, 13:39

autor: Froozyy

Warframe wciąż interesuje graczy; nowe rekordy na Steamie i Twitchu

Wydarzenie TennoCon 2020 dotyczące gry Warframe, które odbyło się na początku tego miesiąca, zainteresowało graczy na tyle, że został pobity rekord aktywnych użytkowników tejże produkcji na Steamie. Ustanowiono też nowy najlepszy rezultat w liczbie osób oglądających ją na Twitchu.

Warframe wciąż interesuje graczy; nowe rekordy na Steamie i Twitchu - ilustracja #1
Warframe z roku na rok ma się coraz lepiej.

Na początku tego miesiąca odbyło się wydarzenie TennoCon 2020, podczas którego gracze Warframe poznali wiele interesujących szczegółów dotyczących nadchodzących atrakcji w tejże produkcji. Przede wszystkim przedstawiono ogromną aktualizację zatytułowaną Heart of Deimos, która wprowadzi do gry m.in. zupełnie nową lokację. Rozszerzenie zadebiutuje 25 sierpnia tego roku. Co ciekawe, prezentacja TennoCon przyciągnęła rekordową liczbę graczy zarówno na Twitcha, jak i do samej gry.

Według danych z serwisu SteamDB w dniu wydarzenia w grze za pośrednictwem platformy Valve jednocześnie bawiło się 155 tys. osób, co jest rekordowym wynikiem od 2018 roku. Warto zaznaczyć, że nie wiemy, ilu graczy uruchomiło produkcję przez osobny launcher oraz na konsolach, więc faktyczna liczba aktywnych użytkowników mogła być znacznie większa. Przypomnijmy dodatkowo, że ponad roku temu deweloperzy informowali, iż Warframe ma prawie 50 mln zarejestrowanych użytkowników. Na razie jednak nie otrzymaliśmy aktualizacji w tej sprawie.

Warframe wciąż interesuje graczy; nowe rekordy na Steamie i Twitchu - ilustracja #2
Rekordowa liczba aktywnych graczy w Warframe na Steamie.

Jeśli zaś chodzi o oglądalność gry na Twitchu w dniu wydarzenia (dla całej kategorii Warframe, nie tylko dla oficjalnej transmisji), to przed monitorami w szczytowym momencie zasiadło ponad 433 tys. widzów, co samo w sobie jest nowym rekordem dla tej gry. Dodajmy do tego fakt, że w przeciągu ostatnich 30 dni gra na Twitchu przyciągała średnio nieco ponad 5 tys. odbiorców, a liczba ta zrobi jeszcze większe wrażenie. Jak widać, gracze Warframe nie mają dość i cały czas chętnie wyczekują nowych aktualizacji. Fragment transmisji z wydarzenia TennoCon 2020, na którym pokazano nową lokację w ramach aktualizacji Heart of Deimos, możecie obejrzeć poniżej.