Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2020, 13:50

autor: AlexB

Star Wars w Stellaris - zobacz imponujący mod Fallen Republic

Fanowska ekipa Paradoxical Development Group pracuje nad modyfikacją Fallen Republic do kosmicznej strategii Stellaris. Będzie to tzw. totalna konwersja, która umożliwi zabawę w uniwersum Gwiezdnych wojen. Data premiery projektu nie jest jak na razie znana.

W SKRÓCIE
  1. Do kosmicznej strategii Stellaris powstaje modyfikacja Fallen Republic.
  2. Odpowiada za nią Paradoxical Development Group.
  3. Projekt umożliwi zabawę w uniwersum Gwiezdnych wojen, z naciskiem na okres od zakończenia Zemsty Sithów do bitwy o Endor.
  4. Jak na razie nie wiadomo, kiedy modyfikacja będzie miała swoją premierę. Ma to jednak nastąpić już wkrótce.

Stellaris ma całkiem rozwiniętą scenę moderską. Miłośnicy tej kosmicznej strategii od firmy Paradox Interactive potrafią z nią zrobić bardzo interesujące rzeczy. W sieci możemy znaleźć zarówno nieoficjalne projekty skupiające się na pojedynczych elementach tytułu, dodające nowe mechaniki, modele statków, wydarzenia czy rasy, a także poprawiające oprawę audiowizualną, jak i prawdziwie monumentalne dzieła, potrafiące w znacznym stopniu zmienić oblicze zabawy. Do tej drugiej grupy możemy zaliczyć modyfikację Fallen Republic – przygotowywaną przez grupę Paradoxical Development Group od 2018 roku tzw. totalną konwersję do Stellaris, za pomocą której będzie można bawić się w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Star Wars w Stellaris - zobacz imponujący mod Fallen Republic - ilustracja #1
Widok takiego okrętu może robić wrażenie.

Zabawa w Fallen Republic rozpocznie się tuż po zakończeniu trylogii prequeli, czyli na dziewiętnaście lat przed akcją Nowej nadziei. Imperium Galaktyczne zaczyna swoje rządy terroru, lecz po galaktyce rozsiane są również inne frakcje posiadające własne interesy, niekoniecznie zbieżne z wolą Palpatine'a. Kto zwycięży w tej rywalizacji? Duży wpływ na to będą mieli gracze oraz ich umiejętności zarządzania międzyplanetarnym państwem.

Rzecz jasna twórcy Fallen Republic nie ograniczyli się wyłącznie do przemianowania istniejących już ras w Stellaris na te znane z Gwiezdnych wojen oraz dodania odpowiadających im modeli statków. Modyfikacja zaoferuje również nowe technologie do odkrycia, specjalne wydarzenia, rodzaje surowców, budynki, szereg mechanik, polityki, tradycje i wiele, wiele więcej. Nie zapomniano też o odświeżeniu interfejsu, by lepiej pasował on do klimatu uniwersum stworzonego przez George'a Lucasa. O tym, jak to wszystko wygląda w akcji, możecie przekonać się oglądając poniższą prezentację.

Warto zauważyć, że ekipa Paradoxical Development Group podczas opracowywania modyfikacji Fallen Republic czerpie inspirację z całego kanonu Gwiezdnych wojen, w tym również książek, gier czy komiksów określanych obecnie jako Legendy. Oznacza to, że w trakcie zabawy możemy natknąć się chociażby na statek Darth Nihilusa z Knights of the Old Republic II czy wybudować imperialny gwiezdny superniszczyciel.

Star Wars w Stellaris - zobacz imponujący mod Fallen Republic - ilustracja #2
Same obrazki z modyfikacji Fallen Republic mogą przyprawić fanów Gwiezdnych wojen o szybsze bicie serca.

Jak zdradzili twórcy, w momencie premiery modyfikacja Fallen Republic będzie skupiała się przede wszystkim na okresie między zakończeniem Zemsty Sithów a zwycięską dla rebelii bitwą o Endor. To właśnie z niego będzie pochodziło większość technologii, modeli okrętów oraz wydarzeń. Niewykluczone jednak, że w przyszłości pojawią się również elementy z późniejszej historii uniwersum Gwiezdnych wojen.

Co jeszcze ciekawe, Fallen Republic nie będzie wymagał żadnych dodatków DLC do Stellaris. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że w razie braku któregoś część atrakcji oferowanych przez mod może być niedostępna.

Star Wars w Stellaris - zobacz imponujący mod Fallen Republic - ilustracja #3
Flota gotowa do ataku.

Niestety jak na razie nie wiadomo, kiedy modyfikacja Fallen Republic będzie miała swoją oficjalną premierę. Ma to jednak nastąpić „wkrótce”. Jednak jeśli już teraz macie ochotę wskoczyć do świata Gwiezdnych wojen w Stellaris, to możecie zainteresować się na przykład modyfikacją Star Wars: The Galaxy, której twórca jest obecnie członkiem Paradoxical Development Group.

  1. Oficjalna strona gry Stellaris
  2. Recenzja gry Stellaris - Paradox podbija kosmos
  3. Oficjalna strona modyfikacji Fallen Republic