Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2013, 12:30

autor: Sarge

Warframe - darmowa strzelanka ukaże się także na PlayStation 4

Studio Digital Extremes pracuje nad grą Warframe w wersji na PlayStation 4. Taką informację podał dyrektor kreatywny zespołu. Dotychczas studio oficjalnie przygotowywało wyłącznie edycję pecetową tej darmowej strzelanki.

Steve Sinclair ze studia Digital Extremes potwierdził, że gra Warframe ukaże się także na PlayStation 4. Dyrektor kreatywny kanadyjskiego zespołu chwali firmę Sony za nowe podejście do mniejszych deweloperów.

Przypomnijmy, że Warframe to kooperacyjna strzelanka typu free to play, która dotychczas była zapowiadana tylko na PC. Wersja konsolowa zachowa ten sam model finansowy, a więc nie zabraknie opcjonalnego systemu mikropłatności. Dodatkowo wykorzystany zostanie panel dotykowy w Dual Shocku 4, choć nie zdradzono na ten temat jeszcze żadnych szczegółów. Oprócz tego autorzy przygotują specjalną aplikację na urządzenia mobilne korzystające z systemów iOS oraz Android.

Podobno to firma Sony jako pierwsza wyszła z inicjatywą i zaproponowała zespołowi Digital Extremes stworzenie wersji na PlayStation 4. Dyrektor kreatywny studia przyznaje, że jest bardzo zaskoczony nowym podejściem japońskiego koncernu do niewielkich zespołów deweloperskich. Zdradził też, że na wewnętrznym pokazie przedstawiciele Sony byli zachwyceni tym, jak dobrze wygląda Warframe na PlayStation 4 (pojawiła się m.in. wzmianka o rozdzielczości 1080p).

Warframe to darmowa strzelanina od twórców The Darkness II, która od 21 marca znajduje się w fazie otwartych beta testów na PC. Akcja gry toczy się w dalekiej przyszłości i jest nastawiona na tryb kooperacyjny. Gracze wcielają się w opancerzone postacie i łącząc się w drużyny wyruszają na misje, w trakcie których walczą z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję.