Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2017, 10:01

autor: Góral

Warcraft III: Reign of Chaos z pierwszym publicznym serwerem testowym

Studio Blizzard Entertainment uruchomiło pierwszy publiczny serwer testowy dla gry Warcraft III: Reign of Chaos. Jest to mała niespodzianka, w końcu tytuł ukazał się piętnaście lat temu.

Wydane piętnaście lat temu Warcraft III: Reign of Chaos doczekało się pierwszego PTR (Public Test Realm – publiczny serwer testowy). Choć w przypadku innych gier firmy tego typu rozwiązanie stosowane jest od dawna, tak w przypadku akurat tej produkcji jest to mała niespodzianka. Sprawa jest jednak dość prosta – Blizzard wprowadził zmiany do kilkunastoletniej pozycji i chce je przetestować. Na oficjalnym forum opublikowano rozpiskę aktualizacji, której główną atrakcją jest nowa pula map do rozgrywek 1 na 1, 2 na 2, 3 na 3, 4 na 4 i Free-for-All.

Warcraft III: Reign of Chaos z pierwszym publicznym serwerem testowym - ilustracja #1
Warcraft III: Reign of Chaos w skrócie:
  • gra strategiczna na komputery osobiste;
  • ukazała się w 2002 roku;
  • doczekała się pierwszego publicznego serwera testowego.

Poza tym wprowadzono zmiany w balansie rozgrywki związane z lokacjami startowymi i dostępnymi surowcami czy zróżnicowaniem przedmiotów. Zatroszczono się o ulepszenia tesktur powierzchni, zmniejszono drzewa, by poprawić widoczność, zmieniono brzegi klifów itd. Ponadto poinformowano, że deweloper zdaje sobie sprawę z obecności pewnych niedogodności, jak np. powolnego matchmakingu, i zamierza je poprawić w przyszłych patchach.

Warto przypomnieć, że aktualizacja Warcraft III: Reign of Chaos po tylu latach od premiery nie jest taka dziwna. Blizzard przypomniał nam o tym tytule już w zeszłym roku, kiedy to wypuścił pierwszy od długiego czasu patch. Poza tym to samo spotkało innego klasyka – Diablo II. Jak widać amerykański deweloper lubi dbać nie tylko o swoje najnowsze produkcje.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.