Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 lutego 2021, 13:21

autor: Karol Laska

Gwiazda WandaVision uwielbia śledzić teorie fanów

Teyonah Parris, odtwórczyni roli Moniki Rambeau w serialu WandaVision, opowiedziała o tym, jaką sympatią darzy fanów MCU i jak skrupulatnie śledzi wszystkie teorie, które snują w internecie w kontekście uniwersum Marvela.

Głównymi twarzami WandaVision są przede wszystkim Elizabeth Olsen (Scarlet Witch) oraz Paul Bettany (Vision), ale należy pamiętać, że na ekranie partneruje im cała masa utalentowanych aktorów, którzy wspólnie starają się oddać klimat sitcomów kilku ostatnich dekad. Jedną z takich aktorek drugoplanowych jest Teyonah Parris, odgrywająca rolę Moniki Rambeau.

Na portalu Screen Rant opublikowano wywiad z artystką, w którym opowiedziała ona między o tym, jak się czuła, mogąc zobaczyć na małym ekranie wykreowaną przez siebie postać:

Fajnie było patrzeć, jak Monica zostaje wprowadzona do świata WandaVision i zobaczyć wszystkie reakcje bardzo miłych i otwartych fanów. To zdecydowanie zasługa twórców, naszego reżysera, głównego scenarzysty i producentów, którzy stworzyli tę krwistą, wielowymiarową postać. Tak, to było naprawdę ekscytujące.

Gwiazda WandaVision uwielbia śledzić teorie fanów - ilustracja #1
Teyonah Parris (na zdjęciu) doskonale czuje się, śledząc praktyki fanowskie.

Parris bardzo zaangażowała się w WandaVision i to na tyle, że zaczęła śledzić zachowania fanów, a już szczególnie teorie, które snują po konkretnych odcinkach. Aktorka uwielbia badać proces myślowy odbiorców, a tak szczegółowe doszukiwanie się easter eggów uważa za niemały społeczny fenomen:

A teorie? Nie chcę mówić, które z nich są dla mnie najbardziej szalone, ponieważ ktoś to później zacytuje i skomentuje w stylu: „To jest dobre albo to jest złe”. Nie zamierzam więc o tym rozmawiać. Ale uwielbiam je czytać, są naprawdę interesujące. Podobnie jak easter eggi. Niektóre z tych rzeczy to coś na wzór: „Dobra, to nawiązanie do komiksu numer 242. Dzieje się w nim to i tamto”. A ja tylko zadaję sobie pytanie: „Skąd Wy to wszystko wiecie?”. Tak więc fajnie śledzi się easter eggi, teorie i wszystkie szczegóły tego rodzaju.

A my przypominamy, że do zakończenia serialu WandaVision pozostały już tylko dwa epizody. Najbliższy z nich zadebiutuje na platformie Disney+ 26 lutego w piątek.

  1. WandaVision zbiera bardzo pozytywne opinie. Recenzenci zachwyceni
  2. Oglądałem WandaVision. Miodowe lata Marvela mnie zauroczyły
  3. Strona internetowa platformy Disney+