Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 lutego 2021, 12:53

autor: Przemysław Dygas

Gina Carano oskarża Disneya o złe traktowanie, ale broni Pedro Pascala

Po opuszczeniu obsady The Mandalorian Gina Carano coraz ostrzej wypowiada się na temat Disneya. Z drugiej strony pozytywnie wspomina współpracę z Pedro Pascalem.

W SKRÓCIE:
  • Gina Carano oskarżyła Walt Disney Company o dręczenie.
  • Nie zamierza jednak podać, na czym konkretnie polegały działania firmy.
  • Jednocześnie pozytywnie odnosi się do swojej relacji z Pedro Pascalem.

Gina Carano przestała być częścią obsady serialu The Mandalorian. Zwolnienie nie zniechęciło jej jednak do krytyki Walt Disney Company. Wręcz przeciwnie, aktorka zaczęła coraz ostrzej wypowiadać się na temat wspomnianej korporacji. W wywiadzie, jakiego udzieliła prawicowemu komentatorowi politycznemu Benowi Shapiro wyznaje ona, że została źle potraktowana przez firmę. Działania te porównuje nawet do dręczenia.

Przeszłam wiele i wiele widziałam, na przykład zastraszanie, które wyraźnie miało miejsce. Widziałam to już wcześniej i nie jestem jedyną osobą, która była dręczona przez tę firmę. Wiem, że mogłabym podzielić się tą historią i zmieniłoby to dużo w mediach.

Aktorka nie wyjawiła, na czym konkretnie polegały niedopuszczalne działania Walt Disney Company. Wątpliwe też, by w najbliższym czasie rzuciła na nie lepsze światło. Jak sama stwierdziła – nie zamierza zbierać wokół siebie uwagi, ponieważ mogłoby to zaszkodzić bliskim jej osobom związanym z serialem The Mandalorian.

Gina Carano wypowiedziała się też na temat swojej relacji z Pedro Pascalem, który gra głównego bohatera produkcji. Według aktorki stosunki między nimi nie zmieniły się pomimo ostatnich kontrowersji oraz zwolnienia.

Po tym jak zauważyliśmy, że politycznie się różnimy mieliśmy umowę, że przede wszystkim jesteśmy po prostu ludźmi. I na pierwszym miejscu jesteśmy przyjaciółmi. […] Myślimy w trochę inny sposób, myślę, że przez nasze odmienne doświadczenia. Ale oboje popełniliśmy błąd w kwestii naszych tweetów. Nie jesteśmy idealni. Jesteśmy ludźmi. On nie jest złym człowiekiem. Jest uroczą osobą.

Gina Carano została zwolniona z obsady The Mandalorian ze względu na swoje kontrowersyjne wypowiedzi na Twitterze. Krytykowała w nich między innymi nakaz noszenia maseczek oraz inicjatywę Black Lives Matter. Prezentowała również poglądy i wpisy, które okazały się dotkliwe dla społeczności osób transseksualnych. Wypowiedzi te budziły duże kontrowersje w mediach społecznościowych i zbierały wokół siebie grupy ludzi krytykujących bądź popierających Carano. Disney postanowił jednak zwolnić aktorkę po kolejnym wpisie, w którym porównała „dyskryminację” zwolenników Republikanów w USA do prześladowania Żydów podczas II wojny światowej.