Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lutego 2021, 13:32

autor: Karol Laska

Gina Carano już wie, co zrobi po odejściu z The Mandalorian

Gina Carano została co prawda wyrzucona z obsady Mandalorianina, ale już zdążyła znaleźć inną pracę. Wszystko dzięki uprzejmości Bena Shapiro i podległego mu portalu internetowego The Daily Wire.

Parę dni temu zrobiło się bardzo głośno wokół Disneya, kiedy ten wyrzucił Ginę Carano z obsady Mandalorianina i ogłosił, że nie zamierza angażować jej w przyszłości do żadnych produkcji. Wszystko miało związek z kontrowersyjnymi treściami szerzonymi przez aktorkę w mediach społecznościowych (głównie na Twitterze).

Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów serialu, którzy od razu zaczęli proponować artystki mogące zastąpić Carano w roli Cary Dune. Znaleźli się także krytycy decyzji Disneya oraz Lucasfilm, twierdzący, że zwolnienie jest policzkiem dla internetowej wolności słowa.

Podobne zdanie jak ta druga grupa internautów ma Ben Shapiro, prawicowy amerykański dziennikarz i pisarz, bardzo aktywnie uczestniczący we wszelkich dyskusjach politycznych. Wyciągnął on pomocną dłoń w stronę Carano i zaproponował ciekawą współpracę. Oprócz publicznego wsparcia aktorki, zapewnił jej rolę i stanowisko producenckie w filmie pod patronatem jego portalu informacyjnego, The Daily Wire (możemy o tym przeczytać nawet we wspomnianym serwisie).

Aktorka nazywa ten rodzaj partnerstwa głośnym buntem i rebelią - oto jej słowa wypowiedziane na łamach The Daily Wire:

The Daily Wire pomaga urzeczywistnić jedno z moich marzeń, jakim jest wyprodukowanie własnego filmu. Uzewnętrzniłam się i moja modlitwa została wysłuchana. Wysyłam bezpośredni komunikat pełen nadziei wszystkim żyjącym w strachu przed agresywną reakcją totalitarnego tłumu. Dopiero co zaczęłam używać swojego głosu, który jest teraz swobodniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, i mam nadzieję, że zainspiruję innych do zrobienia tego samego. Nie mogą nas wycofać [z ang. cancel, od zjawiska „cancel culture” – dop. red.], jeśli im na to nie pozwolimy.

Dokonało się, więc Gina Carano nie zagra już Cary Dune, ale otrzymała własny projekt. Ten powstanie także dzięki współpracy The Daily Wire z wytwórnią Bonfire Legend należącą do Dallasa Soniera.

A dla chętnych serwis Bena Shapiro oferuje 25% zniżki na uzyskanie członkostwa. Przy zakupie wystarczy jedynie użyć kodu „GINA”.

  1. Gina Carano już nie pojawi się w Star Wars. Została zwolniona przez Disneya
  2. Fani The Mandalorian chcą, by Ginę Carano zastąpiła gwiazda Xeny