Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 stycznia 2021, 14:25

autor: Karol Laska

WandaVision zbiera bardzo pozytywne opinie. Recenzenci zachwyceni

Na Twitterze opublikowano pierwsze wrażenia z serialu WandaVision i są one nad wyraz pozytywne, pozwalając oczekiwać naprawdę oryginalnego widowiska superbohaterskiego.

W SKRÓCIE:
  • w sieci pojawiły się opinie na temat serialu WandaVision, dotyczące głównie jego pierwszych 3 odcinków;
  • krytycy mówią o dziele w samych superlatywach, nazywając je jednym z najambitniejszych i najoryginalniejszych produkcji MCU w historii tegoż superbohaterskiego uniwersum.

Nie owijajmy w bawełnę – od samego początku WandaVision zapowiadało się znakomicie, a nową jakość w MCU obiecywała kampania promocyjna dzieła pełna enigmatycznych plakatów i surrealistycznych zwiastunów. Część światowych krytyków otrzymała już dostęp do pierwszych 3 odcinków serialu Disney+ i ich opinie są jednogłośne – mamy do czynienia ze znakomitym reprezentantem kina superbohaterskiego. Oto parę przykładowych entuzjastycznych wypowiedzi.

Widziałem pierwsze 3 odcinki WandaVision i, cholera, to mój kawałek chleba. Jeśli obawiacie się, że wszystkie historie o superbohaterach będą już zawsze wyglądać tak samo, oto duży dowód na to, że jest inaczej. Uroczo tripowy i intrygujący seans. Uwielbiam to, co widziałem, i nie mogę się doczekać reszty sezonu – Eric Goldman na Twitterze.

Wiedzieliśmy, że WandaVision zaoferuje znacznie inną perspektywę na MCU i robi to od samego początku. Sitcomowa konwencja czyni serialową rzeczywistości niesamowicie napięta i porywającą – James Viscardi na Twitterze.

Można lubić w WandaVision naprawdę wiele rzeczy, szczególnie role Olsen oraz Bettany’ego, ale ja najbardziej doceniam szansę śledzenia relacji, która jak dotąd została nieco pominięta w filmach MCU – Wenlei Ma na Twitterze.

WandaVision to zdecydowanie jedno z najambitniejszych przedsięwzięć Marvel Studios. Jest ono po brzegi wypełnione easter eggami, jak i wykazuje się niezwykłym sprytem w sposobie, w jaki wykorzystuje format sitcomu, obalając oczekiwania widzów. Jeżeli spodziewacie się więcej tego samego, to zostaniecie mocno zaskoczeni – JuandaVision na Twitterze.

I choć aż trudno uwierzyć w to, że wszystkie opinie są pozytywne, to przeglądając Twittera trudno o znalezienie jakichkolwiek negatywów. Może to też po części zasługa tego, że od ponad roku nie oglądaliśmy nic z Marvel Cinematic Universe, a więc w widzach narodziło silne zapotrzebowanie na tego typu produkcje, ale wydaje nam się, że internauci nie ściemniają i czeka nas pełne oryginalności i kreatywności telewizyjne show. WandaVision zadebiutuje już za kilka dni, 15 stycznia, na platformie Disney+. Ta jednak nie jest jeszcze dostępna w Polsce.