Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2012, 11:30

autor: Muninn

W tym roku nie będzie obniżki ceny konsoli PlayStation Vita

Prezes Sony Computer Entertainment Worldwide Studios zdradził, że w tym roku cena przenośnej konsoli PlayStation Vita nie zostanie obniżona. Zamiast tego twórcy urządzenia postarają się zwiększyć sprzedaż poprzez wzbogacenie oferty obsługiwanych przez nią gier.

Tym wielbicielom gadżetów, którzy cierpliwie czekają na obniżkę ceny przenośnej konsoli PlayStation Vita, nie spodoba się poniższa wiadomość. Prezes Sony Computer Entertainment Worldwide Studios, Shuhei Yoshida, powiedział w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że jest jeszcze za wcześnie na zmniejszenie kosztu nabycia wspomnianego sprzętu i najprawdopodobniej trzeba będzie poczekać na to do przyszłego roku. Zamiast tego firma zaproponuje większą liczbę różnego rodzaju gier i ulepszeń, przeznaczonych dla posiadaczy konsoli.

W tym roku nie będzie obniżki ceny konsoli PlayStation Vita - ilustracja #1
PlayStation Vita

W czasie wywiadu Yoshida zdradził, jakie są plany firmy co do przenośnej konsoli:

Ludzie lubią rzeczy tanie lub darmowe. Oczywiście, nasz zespół inżynierów cały czas pracuje m.in. nad obniżeniem kosztów produkcji konsoli. Jednakże wypuściliśmy naszą konsolę na początku tego roku, a redukcja kosztów zajmuje trochę czasu. W przyszłości zamierzamy rozwiązać problem ceny, ale w tym roku skoncentrujemy się na zwiększeniu wartości konsoli poprzez tworzenie różnych zestawów ulepszeń i dodawanie nowej zawartości.

Prezes Sony wypowiedział się również na temat planów co do nowej zawartości, która zostanie zaoferowana posiadaczom PlayStation Vita. Firma skoncentruje się bardziej na niedużych tytułach, niż na wykorzystywaniu popularnych marek:

Będziemy w dalszym ciągu pracować nie tylko nad pozyskiwaniem znanych i popularnych tytułów dla wielbicieli konkretnych marek, ale również weźmiemy pod uwagę małe, casualowe gry.

Konsola PlayStation Vita ukazała się na rynku w lutym w cenach od 1149 złotych oraz 1399 złotych, w zależności od posiadanych funkcji. Do tej pory Sony zapowiedziało wydanie na PlayStation Vita m.in. takich gier jak Assassin's Creed III: Liberation, Call of Duty: Black Ops: Declassified, Killzone Mercenary i LittleBigPlanet.

  1. Oficjalna strona PlayStation Vita
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.