Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2015, 11:48

autor: Góral

W tydzień po premierze Evolve rozegrano blisko 6 mln meczów

Twórcy gry Evolve opublikowali infografikę, dzięki której poznaliśmy statystyki produkcji po pierwszym tygodniu obecności na rynku. Okazało się, że do 18 lutego rozegrano blisko 6 mln spotkań, a najwięcej razy zwyciężały osoby wcielające się w bestie.

W tydzień po premierze Evolve rozegrano blisko 6 mln meczy - ilustracja #1

Studio Turtle Rock opublikowało infografikę z danymi dotyczącymi pierwszego tygodnia obecności na rynku gry Evolve. Tytuł zadebiutował na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych 10 lutego. Od tamtej pory gracze rozegrali 5 989 905 spotkań, co przełożyło się na około 108 lat zabawy. Ponad 51% zwycięstw odnotowały osoby wcielające się w bestie, a najpopularniejszą z nich okazał się Goliath, wykorzystywany w materiałach promocyjnych od momentu ujawnienia produkcji. Warto również wspomnieć, że tytuł cieszy się sporą popularnością w serwisie Twitch. Nagrania związane z Evolve oglądano przez 133 707 700 minut. Wszystkie pozostałe ciekawostki znajdziecie na poniższej infografice.

Evolve to strzelanka wyprodukowana przez zespół Turtle Rock znany ze słynnego Left 4 Dead. Zabawa w najnowszej grze również opiera się na współpracy, jednak tym razem pokuszono się o wprowadzenie do rozgrywki potężnych bestii. Czterech graczy wciela się w łowców dysponujących odmiennym uzbrojeniem i umiejętnościami, a piąta osoba kieruje stworem, który rozwija się w czasie spotkania. Drużyna ludzi musi więc ściśle ze sobą współpracować, by pokonać rosnącego w siłę potwora.

Tytuł został ciepło przyjęty przez media, należy jednak pamiętać, że nie jest to produkcja idealna. Recenzenci narzekali m.in. na małą ilość trybów i niewielkie zróżnicowanie map. Dodatkowo gra wywołała nieco negatywnego szumu przez drogie dodatki, urozmaicające zabawę głównie nowymi łowcami i skórkami na postacie. Warto jednak zauważyć, że mapy mają być udostępniane za darmo.

Evolve – infografika z ciekawostkami po pierwszym tygodniu obecności gry na rynku. - W tydzień po premierze Evolve rozegrano blisko 6 mln meczy - wiadomość - 2015-02-21
Evolve – infografika z ciekawostkami po pierwszym tygodniu obecności gry na rynku.