Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2015, 10:45

autor: Góral

Final Fantasy XV - obejrzyj nagranie z dema Episode Duscae

Episode Duscae, czyli wersja demonstracyjna gry Final Fantasy XV, ukaże się w Europie 20 marca wraz z Final Fantasy Type-0 HD. Deweloperzy postanowili jednak już teraz zaprezentować mapę, którą zwiedzimy w demie. Dodatkowo ukazano także rozgrywkę w nocy.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że Episode Duscae, czyli wersja demonstracyjna gry Final Fantasy XV, ukaże się wraz z Final Fantasy Type-0 HD, czyli 20 marca w Europie. Twórcy produkcji ze studia Square Enix udostępnili jednak ponad czterdziestominutowe nagranie, prezentujące rozgrywkę z nadchodzącego dema. Deweloperzy skupili się głównie na eksploracji mapy i walce z zamieszkującymi ją stworzeniami. Dodatkowo w późniejszej części materiału wideo możemy obejrzeć nocny gameplay oraz starcie z liczną grupką wrogów.

Final Fantasy XV zaoferuje otwarty świat. - Final Fantasy XV - obejrzyj nagranie z dema Episode Duscae - wiadomość - 2015-02-21
Final Fantasy XV zaoferuje otwarty świat.
Final Fantasy XV w skrócie:
  • Gatunek: jRPG
  • Deweloper: Square Enix
  • Platformy sprzętowe: PS4 i XOne
  • Data premiery: nieznana
  • Inne: demo gry dodawane do pierwszego nakładu Final Fantasy Type-0 HD, ukaże się w Europie 20 marca

Przypominam, że dostęp do Episode Duscae otrzymają tylko osoby, które skuszą się na Final Fantasy Type-0 HD i załapią się na pierwszy nakład produkcji. Odświeżona wersja gry znanej z handhelda PSP ukaże się w kilku wersjach. Oprócz zwykłego wydania, na rynku pojawią się także dwie edycje limitowane oraz kolekcjonerka, zawierająca m.in. ścieżkę dźwiękową z piętnastoma utworami, 200-stronicową mangę, 80-stronicowy artbook i nie tylko.

Obecnie nie wiemy, kiedy Final Fantasy XV zadebiutuje na rynku. Pewnym jedynie jest, że powstająca od kilku długich lat produkcja trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One.