Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2012, 11:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

W moda DayZ zagrało niemal milion osób

Na oficjalnej stronie moda DayZ jest widoczna informacja, że zagrało w niego niemal milion osób. Fanowska modyfikacja do gry ArmA II zyskuje coraz większą popularność, w czym spory udział miała niedawna wyprzedaż produkcji studia Bohemia Interactive w serwisie Steam.

Popularność moda DayZ do gry ArmA II rośnie w zadziwiającym tempie. Jeszcze trzy tygodnie temu informowaliśmy, że w dzieło autorstwa Deana Halla gra ponad pół miliona osób, a do dzisiaj liczba ta podskoczyła do niemal miliona.

Według danych aktualizowanych na oficjalnej stronie internetowej, obecnie DayZ posiada już ponad 945 tysięcy unikalnych graczy. To niemal dwa razy więcej, niż podawaliśmy w pierwszej połowie lipca. Warto dodać, że w ciągu ostatnich 24 godzin w wirtualnym świecie opanowanym przez zombie znalazło się prawie 190 tysięcy fanów DayZ.

DayZ oferuje widok TPP lub FPP

Nietrudno się domyśleć, że ogromną rolę w tak nagłej popularyzacji moda odegrała niedawna wyprzedaż w serwisie Steam. W dniach 21-22 lipca można było zakupić pakiet ArmA II: Combined Operations o 40% taniej niż zwykle, czyli za 14,99 euro (ok. 62 złotych). W zestawie otrzymywaliśmy zarówno podstawową wersję ArmA II, jak i dodatek Operation Arrowhead. Oba tytuły są wymagane do uruchomienia moda DayZ. Twórcy cały czas starają się uczynić z niego oddzielny produkt.

DayZ pozwala graczom przenieść się do świata opanowanego przez zombie. Bardzo dużym atutem modyfikacji wpływającym na jej popularność jest implementacja systemu przypominającego produkcje MMO. Mod przechowuje bowiem postać gracza na głównym serwerze, dzięki czemu niezależnie od wybranego serwera, zawsze wczytamy rozgrywkę w miejscu, gdzie skończyliśmy ostatnim razem. Jeśli dodamy do tego elementy walki o przetrwanie, konieczność jedzenia i picia, to gracze odczuwają spory związek ze sterowaną postacią. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.