Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2012, 14:57

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

DayZ - pół miliona graczy w modyfikacji do gry Arma II

Twórcy DayZ poinformowali, że ich zombiakowa modyfikacja do Army II może poszczycić się liczbą ponad pół miliona graczy.

Popularność moda DayZ do gry Arma II nieustannie rośnie. W dzieło autorstwa Deana Halla gra już ponad pół miliona osób. Tym samym sprawdziły się słowa dewelopera, który trzy dni temu stwierdził, że liczba osób bawiących się modem DayZ przekroczy 500 tysięcy jeszcze w tym tygodniu.

DayZ - pół miliona graczy w modyfikacji do gry Arma II - ilustracja #1
DayZ

O tym imponującym sukcesie poinformowali sami deweloperzy za pośrednictwem Twittera. „Gratulujemy wszystkim. Dzięki waszemu wsparciu w ciężkich czasach, pomimo błędów i kłopotów technicznych mamy ponad 500 tysięcy użytkowników” – czytamy w opublikowanej wiadomości. Wynik tym bardziej robi wrażenie, że zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, iż w DayZ bawi się ponad 420 tysięcy osób. Procentowy przyrost grających jest więc bardzo duży.

Przypominamy, że autorzy moda w dalszym ciągu dążą do tego, by DayZ stał się samodzielną, a do tego darmową grą. Twórcy oczywiście cały czas pracują nad kolejnymi usprawnieniami do istniejącego produktu.

Fanów popularnej modyfikacji powinna zainteresować informacja o pierwszym odcinku DayZ Mythbusters, czyli filmiku, w którym zweryfikowane zostały niektóre plotki dotyczące rozgrywki w najpopularniejszym modzie do Army II. Z pierwszego epizodu dowiemy się m.in. czy granaty dymne niszczą budynki oraz czy noszenie ciężkich broni spowalnia postać gracza.

Mod DayZ pozwala graczom przenieść się do świata opanowanego przez zombie. Gra stawia na elementy survivalowe, a unikanie walki jest często najlepszą strategią na przeżycie. Przypominamy, że modyfikacja DayZ do działania potrzebuje zarówno pełnej wersji gry ArmA II, jak i dodatku ArmA II: Operation Arrowhead.