Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2012, 11:14

autor: luckie

Crysis 3 i Dead Space 3 w liczbie zamówień przedpremierowych biją swoje poprzedniczki na głowę

Electronic Arts chwali się świetnymi wynikami przedsprzedaży Crysis 3 i Dead Space 3. Planowane na przyszły rok produkcje już teraz znalazły odpowiednio trzy i pięć razy więcej potencjalnych nabywców niż poprzednie ich części w podobnym okresie w 2010 roku.

Crysis 3 i Dead Space 3 w liczbie zamówień przedpremierowych biją swoje poprzedniczki na głowę - ilustracja #1
Crysis 3

W komentarzu do raportu za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2013 przedstawiciele firmy Electronic Arts pochwalili się rekordową liczbą zamówień przedpremierowych swoich nadchodzących hitów. Mowa o Crysis 3 i Dead Space 3.

Trzecia część FPS-a studia Crytek została do tej pory zamówiona w liczbie około trzy razy większej niż Crysis 2 w podobnym okresie w roku 2010. Premiera gry planowana jest na wiosnę 2013 roku.

W grze Crysis 3 wcielimy się w Proroka, postać znaną z „jedynki”. Wyposażony w zaawansowany technologicznie nanokombinezon i szereg zabójczych broni, między innymi futurystyczny łuk kompozytowy, będzie musiał stawić czoła niebezpieczeństwom czyhającym pod kopułą wzniesioną nad Nowym Jorkiem przez skorumpowaną korporację Cell. „Kopuła Wolności” w niezwykły sposób wpływa na otoczenie – znacznie pobudza wzrost flory, w skutek czego metropolia zmieniła się w istną dżunglę. Znakomity silnik graficzny, CryEngine 3, wygeneruje zróżnicowane typy terenu: gęsty las tropikalny, rwące rzeki, bagna i inne. W grze nie zabraknie również trybu dla wielu graczy.

Crysis 3 i Dead Space 3 w liczbie zamówień przedpremierowych biją swoje poprzedniczki na głowę - ilustracja #2
Dead Space 3

Dead Space 3 może pochwalić się aż pięciokrotnym przebiciem liczby zamówień przedpremierowych w stosunku do Dead Space 2 w tym samym przedziale czasowym w roku 2010. Przedstawiciele EA wierzą, że jest to głównie zasługa wprowadzenia do gry trybu kooperacji. Wielu graczy niepokoi jednak myśl, że grając ramię w ramię z kolegą, Dead Space 3 zmieni się z survival horroru w zwykłą strzelaninę TPP, innymi słowy przestanie straszyć. Czy tryb ten rzeczywiście zasługuje na tak duże zainteresowanie jak twierdzi EA? Przekonamy się o tym najwcześniej w styczniu 2013 roku.

Dead Space 3 to kolejna odsłona serii horrorów science fiction. Znany z poprzednich części inżynier, Isaac Clarke wraz z żołnierzem Johnem Carverem poszukują źródła infekcji zmieniającej istoty żywe w odrażające i niebezpieczne Necromorphy. Podróż zawiedzie ich na arktyczną planetę – Tau Volantis. Oprócz jeszcze silniejszych niż dotąd przeciwników, bohaterowie muszą zmierzyć się z zabójczymi żywiołami i bezlitosną pogodą. W grze pojawia się tryb współpracy, który oprócz urozmaicenia rozgrywki, wprowadza dodatkowe elementy fabularne.

Nieco skromniej, bo o 25% w stosunku do poprzedniczki, wzrosła też sprzedaż przedpremierowa gry Madden NFL 13. Tegoroczna odsłona tej sportowej serii poświęconej futbolowi amerykańskiemu napędzana jest przez nowy silnik – Infinity Engine. Gra umożliwi zabawę we wspólnym trybie kariery wraz z 32 znajomymi w jednej lidze. Madden NFL 13 pojawi się w Europie 30 sierpnia 2012 roku.