Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2012, 11:25

autor: Sarge

W marcu pierwsza część serii gier MMO EverQuest przejdzie na model free to play

Na początku marca pierwsza część serii gier MMO Everquest przejdzie na model free to play. Z tej okazji firma Sony Online Entertainment szykuje wiele atrakcji dla graczy.

Firma Sony Online Entertainment ogłosiła, że pierwsza część serii EverQuest dołączy do grona produkcji MMO typu free to play. W grudniu ubiegłego roku na taki model przeszła także gra EverQuest II.

Pierwowzór stanie się darmowy na początku marca, choć nieznana jest jeszcze dokładna data przeobrażenia tytułu działającego do tej pory dzięki płatnym abonamentom. 16 marca minie trzynaście lat, od kiedy EverQuest jest dostępny na rynku. Z tej okazji twórcy zorganizują różnego rodzaju wirtualne wydarzenia (tzw. eventy).

W marcu pierwsza część serii gier MMO EverQuest przejdzie na model free to play - ilustracja #1

Po przejściu na model free to play, użytkownicy gry zostaną podzieleni na trzy grupy. Osoby nie decydujące się na jakiekolwiek opłaty otrzymają najwięcej ograniczeń, ale dostępne będzie także Srebrne (5 dolarów miesięcznie) i Złote konto (14,99 dolarów miesięcznie). Twórcy nie zrezygnowali więc zupełnie z subskrypcji, choć tym razem będzie ona całkowicie opcjonalna. Właściwości poszczególnych poziomów członkostwa znajdziecie pod tym adresem.

W momencie przeobrażenia produkcji firmy Sony Online Entertainment w darmowy tytuł, wszyscy gracze bez wyjątku otrzymają specjalny pakiet Welcome Pack. W jego skład wejdzie m.in. trochę przydatnych przedmiotów, ozdoby na bronie i własny Najemnik (ang. Mercenary), z którym będzie można wspólnie walczyć. Planowane jest także ulepszenie mapy wirtualnego świata oraz kompletne odnowienie oficjalnej strony internetowej.

EverQuest to jedna ze starszych gier MMORPG – oficjalna premiera miała miejsce w 1999 roku, a mimo to wciąż wielu graczy pozostało wiernych tej pozycji. Na rynku dostępna jest także druga odsłona serii, która w zeszłym miesiącu również przeszła na model free to play.